FOTO A VIDEO: Petr Kotvald si užil vyprodané hlediště


Praha – Žatecký rodák Petr Kotvald si v sobotu 17.12.2011 užil vyprodané hlediště při svém tradičním vánočním koncertu v pražském Kostele sv. Šimona a Judy. Ten je zasvěcený apoštolské dvojici, jež zemřela mučednickou smrtí. Posluchači, kteří v předvečer Zlaté neděle na představení ve všech směrech originálního zpěváka dorazili, rozhodně mučeni nebyli.

Dvaapadesátiletý Kotvald, z dávné i méně vzdálené minulosti ověnčený několika nesmrtelnými hity, se totiž prezentoval jako vyzrálý interpret, který může z fleku opustit diskotékové pódium a bez jakýchkoliv obav se věnovat pouze šansonovým kouskům. Potenciál má obrovský a ti, kteří osobitého umělce strkají do škatulky s nápisem „rozjuchané písničky v jedné tónině“, by pravděpodobně po zhlédnutí více než dvouhodinového koncertu změnili své hudební přesvědčení; z Kotvaldovo projevu při skladbách „z druhého břehu“ s živým tělesem za zády někdy doslova mrazí, a to v pozitivním slova smyslu.

Vypravěčský um Pavla Cmírala, dvorního textaře blonďatější polovičky legendární dvojice Kotvald – Hložek, vynikl například v nové písni „Tvůj syn Prométheus“ (Jesus to a Child), kterou v originále zpívá Kotvaldův oblíbenec Georgie Michael. Podobně se dá hovořit i o další Michaelově skladbě Poprvé (First time ever I saw your face). Repertoár stále mladě a svěže vypadajícího Petra Kotvalda je ale stavěný hlavně na hudbě z dílny Jindřicha Parmy. Novinky z aktuálního alba „Právě tady, právě teď“ tak nemohly zůstat stranou. Návštěvníci sobotního koncertu slyšeli naživo jak titulární píseň, tak i do rádií nasazené Dál sníh padá a Hully Gully. Chybět nemohla ani „vánoční trvalka“ Vánoce hrajou glórijá, při které, stejně jako při některých ostatních písních, asistoval Dětský pěvecký sbor Petrklíč, držitel několika mezinárodních cen.

 

http://www.youtube.com/watch?v=_eKbGTivq6w

http://www.youtube.com/watch?v=bdiyDkSsxNg

Témata:,