Foto: Občanský průkaz, soudružko. Xindl X představil klip Čecháček a totáček

Redakce

Pod schody dva uniformovaní příslušníci nepustí do sálu nikoho, kdo se nelegitimuje. Těm, kteří prošli, věnují snaživé pionýrky rudý karafiát. A v sále nad mikrofonem hřímá stranický činovník, že socialistickou kulturu si podvratnými živly v ušmudlaném oblečení s nápisy No Future rozvracet nedáme.

Poslechněte si Xindla X v Youradiu

V atmosféře „totáče“ představil dnes dopoledne v kině Světozor písničkář Xindl X svůj nový klip Čecháček a totáček, který v kulisách komunistického Československa připravil spolu s animátorem a stálým spolupracovníkem Ondřejem Pfeifferem. V klipu si po boku Xindla zahrála písničkářova žena Monika. Skladba pochází z alba Čecháček Made.

„I když mi řada lidí říkala, že už to není téma, mám pořád pocit, že se tu na komunismus vzpomíná s nostalgií. Máme stále činnou komunistickou stranu, stále zaznívají hlasy ohledně zrušení lustračního zákona a Rusko roztahuje pařáty nad Ukrajinou. Nepřijde mi v pořádku, že levnější jídlo je i dnes pro někoho důležitější než svoboda,“ řekl po projekci písničkář.

Dva z jeho tří velkých podzimních koncertů jsou už vyprodané, nedostanete se do Brna (29. 10., Melodka) ani do pražského Lucerna Music Baru 5. listopadu. Na koncert v bratislavském KC Dunaj 6. listopadu ještě vstupenky seženete. (sli)