Fotoreport: Mezi ploty nalákaly tisíce lidí

Redakce

Letošní Mezi Ploty, stejně jako předchozí rok, přivedly do parku psychiatrické léčebny v Bohnicích tisíce lidí. Hlavními účinkujícími byli letos Tomáš Klus, který zde zahájil svoji roční hudební pauzu, Ewa Farna, Support Lesbiens, Martin Harich a další. Na úplný závěr vystoupil v Bohnickém divadle Dan Bárta s kapelou. Podívejte se na rozsáhlý fotoreport Davida Růžičky.

Stejně jako každý rok i letos bylo několik typů stagií. První hlavní stage Central Park, kde vystoupila například Ewa Farna nebo Tomáš Klus, dále Alternativní zóna (Mucha, Michal Pavlíček…), Street Art zone, která byla zaměřena hlavně na hip hop, eletro, ska, Rodinná zóna, ta byla rozdělena na dětské divadlo, hudební scénu (Švihadlo, Sto zvířat) a Scénu radosti, kde si děti mohly vyzkoušet různé workshopy.

Jako poslední bylo divadlo Za Plotem, kde mohli návštěvníci vidět za celý festival šest divadelních vystoupení a závěrečný koncert Dana Bárty. Také zde proběhlo i poděkování sponzorům a hlavnímu městu Praha, které moderovala herečka Simona Babčáková.

Jako vedlejší program byla RWE Modrá zóna, která byla věnována rodičům s dětmi a dětem samotným. Například dětské výtvarné dílny, bubenická show a další.

Novinkou letošních Mezi Ploty byly tak zvané Srdcové zóny, kde si mohli lidé popovídat s odborníky o svých problémech. Debatu vedl například i známý odborník Karel Nešpor.

Témata:,