France si podmanil miliony ruských diváků a chystá koncert v zoo


Zpěvák Martin France se vrátil z pátého ročníku pěveckého festivalu Vastok bazar, který se uskutečnil začátkem září v ruském Bachčisaraji a sledovalo ho 450 milionů diváků.

Zpěvák Martin France se vrátil z pátého ročníku pěveckého festivalu Vastok bazar, který se uskutečnil začátkem září v ruském Bachčisaraji a sledovalo ho 450 milionů diváků. Soutěže se zúčastnilo 40 zpěváků z 27 států a Martin se probojoval do finálového večera, kterého se zúčastnilo už jen 16 zpěváků, a France získal pro Českou republiku 5. příčku.

"Musel jsem se narychlo učit i finálový společný song v ruštině, protože jsem s postupem vůbec nepočítal," svěřil se France, kterému se hned po přímém přenosu doneslo, že pro Rusko a Kazachstán bylo nejlepší vystoupení právě České republiky.

Nyní France chystá křest a koncert k benefičnímu kalendáři Příběhy 2010 v pražské zoo a na nádvoří Chánova paláce z 15. století na Krymském poloostrově u Černého moře. "Oslovil mě fotograf Martin Vobořil s tím, jestli bych se nechtěl se svou agenturou podílet na tomto kalendáři. Souhlasil jsem a pustili jsme se do práce," komentoval spolupráci na kalendáři, který spojuje svět zvířat a dětí.

Témata: