Frank Sinatra oslaví v Praze velkým koncertem sté narozeniny

Redakce

Velkým koncertem oslaví 12. prosince v Praze fanoušci Franka Sinatry jeho nedožité sté narozeniny. Sinatru si připomene Big Band Felixe Slováčka, Jan Smigmator, Tereza Černochová, Pavel Šporcl, Jiří Stivín, Felix Slováček jr a další. Ze zahraničí do Prahy přijedou Arthur Manuntag, Peter Lipa nebo Yanna Fabian.

 „V době, kdy jsem byl fanda rock´n´rollu, jsem Sinatru úplně odepsal. Nejen jeho, ale hlavně hudbu, kterou reprezentoval. Trvalo dost dlouho, než jsem zjistil a uznal, jak geniální je. Sinatra je americký zpěvák v tom nejlepším slova smyslu,“ říká Peter Lipa.  

Poslechněte si hity Frana Sinatry včetně My Way v Youradiu

Pořadatelé chystají pro diváky řadu specialit včetně exkluzivního sezení přímo na podiu s koktejlovým barem, casino, degustace whisky a doutníků či recordshop. Pro všechny, kteří po vzoru Franka Sinatry nepůjdou po koncertu spát, bude připravená oficiální afterparty. Návštěvníci se ocitnou v atmosféře, kdy v USA končila prohibice, swing byl na vrcholu a životním stylem byly nekončící večírky plné příběhů, které se vypráví dodnes. O místě konání se prozatím jedná, od toho se bude odvíjet i cena vstupenky. (red)