Fresh Film Fest je za dveřmi. Promítne novinku Místa i film s Mansonem

Redakce

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest. Přehlídka zaměřená na mladé tvůrce, debuty a studentskou tvorbu proběhne od 17. do 21. září v pražských kinech Světozor, Bio Oko, Kino 35 – Francouzský institut a také v Café Neustadt, klubu La Loca a v (A)VOID Floating Gallery.

Na co se letos těšit?

Fanoušci hudby možná ocení bláznivou komedii režiséra Quentina Dupieuxe Fízlové, hajzlové se zpěvákem Marilynem Mansonem. K hudbě se tak trochu váže i sc-fi snímek Vzdálenost Sergia Caballera, spoluzakladatele festivalu elektronické hudby Sónar v Barceloně. V sekci Krásné nové světy diváci uvidí známější snímky Her (Ona), Chlapectví nebo Prolomit vlny, což jsou filmy, které zajímavě pracují s novými technologiemi. 

Program si můžete prostudovat tady

Fresh Czech

Shlédnout budete moci i nesoutěžní přehlídku zajímavých českých filmů mladých autorů. Promítat se bude dokument Bohdana Bláhovce Show (naše recenze) o dívčí skupině 5Angels, rodinné Krásno Ondřeje Sokola, Parádně Pokecal studenta FAMU Tomáše Janáčka, novinka Radima Špačka Místa s hudbou kapely Please the TreesTindersticks (koukněte na trailer) anebo Hany Michala Samira. S dokumentem Plán o urbanistickém rozvoji přichází režisér Benjamin Tuček, který se podílel například na Děvčátku a Protektorovi. Do soutěžní sekce Konfrontace je pak zařazený snímek studentky FAMU a hudebnice Johany Švarcové Ahoj, mám se dobře z prostředí dětské léčebny pacientů s omezenou hybností. 

Návštěvníci festivalu budou mít také možnost absolvovat řadu filmových master classes, workshopů, nachystaný je také doprovodný program – projekce filmu Gottland (zpráva), DJs party nebo cyklojízda v rámci sobotního Zažít město jinak.

Vstupenky jsou k dostání na pokladnách jednotlivých kin v ceně 50 a 100 Kč, k dispozici je také akreditace na celou dobu festivalu za 500 Kč a zlevněná za 350 Kč. (sli)