Fresh Film Fest otevírá thriller Východ a venkovní projekce zdarma

Redakce

Festival Fresh Film Fest, letos inspirovaný tématem fanatismu, dnes zahajuje svůj program slavnostní projekcí thrilleru Východ, který vznikl v režii Zala Batmanglija. Film produkoval také Ridley Scott, autor Vetřelce či Promethea.  

„Scénář ke snímku, v němž skupinu mladých ekoteroristů infiltruje mladá agentka z nezávislé bezpečnostní agentury, spolu s režisérem napsala herečka v hlavní roli Brit Marlingi,“ říká ředitelka festivalu Radka Weiserová. Film bude v rámci festivalu k vidění také 1. září ve 20:30 v Kině 35 Francouzského institutu.

Podívejte se na program Fresh Film Festu

Dnes se rozebíhají i další projekce v kinech Světozor, v Kině 35 Francouzského institutu nebo ve Studiu Béla. Dorazit můžete například na snímky Scientologové ve válce, Jesus Camp a Život teroristy, kontroverzní dokument Google nebo Světový mozek, soutěžní vizuálně fantastický snímek Lvi režisérky Jasmíny López.

Ve 20.30 se také poprvé rozzáří plátno v letním kině v Riegrových sadech, kam je vstup zdarma; večer bude patřit snímku Komedie režiséra Ricka Alversona o krizi postarších hipsterů z brooklynského Williamsburgu. Film je součástí sekce Bright Future.

Festival má také řadu doprovodných aktivit, například přehlídku hudebních klipů dánského režiséra Martina de Thuraha nebo přednášku o fenoménu diska. Na program se podívejte tady.

Od pondělí  26. srpna jsou na webu Dafilms v rámci měsíce se studentským filmem k on-line zhlédnutí zdarma dokumenty z programu předešlého i aktuálního ročníku festivalu. (sli)