Frontman Southpaw vydal desku So Low. Zahodil pseudonym a odhalil svoje nitro


Jiřího Buriana budete patrně znát jako uhrančivého frontmana kytarovky Southpaw, vystupujícího pod pseudonymem Gregory Finn. Teď se rozhodl vydat svoje první sólové album s názvem So Low a na něm se zvukově vyřádit podle svých představ.

Zatím poslední album skupiny Southpaw Addiction dokázalo úspěšně skloubit vlivy moderních elektronických trendů s tradičním melodickým nábojem jednotlivých písniček. Sólové album Jiřího Buriana So Low je naopak spíše zvukově neučesaným elektronickým experimentem na úkor zachování klasické struktury písniček. Z této míchanice vás bude možná lehce bolet břicho, ale dokážete si zde najít i povedené chuťovky.

Přístupnější začátek, náročnější konec
Ty nejpřístupnější songy zaujímají místo převážně v první polovině alba. Skladby Devil´s Dance, singlová Feed the Fire a především taneční hitovka Prisoners by se dobře vyjímaly na posledních dvou albech Southpaw. Zvukově jsou sice pestřejší, ale nechybí jim správný drajv a energie. Uzdu své fantazii popustil Jiří Burian zejména ve druhé polovině desky. Snaží se působit hodně emotivně a v jednotlivých skladbách také velmi odlišně. Zatímco v orientální Camel Guide je zasněným vůdcem velbloudí karavany, v ležérní Words trochu připomíná Lennyho Kravitze a jeho nejslavnější píseň It Ain´t Over Til It´s Over. Závěr alba obstarávají již vyloženě experimentální skladby, pro běžného posluchače opravdu těžce stravitelné.

Poslechněte si Burianův myspace

Burianovo So Low může někomu v lecčems evokovat přelomové experimentální album 13 od britských Blur. Přestože jeho kvalit nedosahuje, je na české poměry rozhodně odvážným počinem.  

Burian: So Low
Stopáž:
45:15
Vydal: Indies MG Records
Skladby: Intro, Devil´s Dance, Feed the Fire, So Low, We Are Connected, Prisoners, The Others, Behind the Big Wheel, Words, Camel Guide, Parachute, Come Back, No Army

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit