Galerie: 10 nejvíc unikátních kočičích plemen na světě

Redakce

O lásce ke zvířecímu kamarádovi jeho vzhled samozřejmě vůbec nerozhoduje, některá kočičí plemena jsou ale opravdu výrazná. Podívejte se na galerii těch nejvíce jedinečných a zvláštních typů koček.

 1. Americká kadeřavá kočka
  Toto plemeno okamžitě poznáte podle zvláštních, dlouhých a zakulacených uší. Pochází z Kalifornie.
 2. Cornish Rex
  Kočky a kocouři Cornish Rex jsou zvláštní tím, že mají kůži porostlou jen krátkou srstí. Tu mají všechny kočky, ale u většiny ji překrývají delší chlupy. Porost Cornish Rex je považován za ten nejhebčí mezi kočkami.
 3. Devon Rex
  Krátkosrsté plemeno kočky domácí vypadá trochu jako mimozemšťan, ale jeho zástupci jsou velmi milí mazlíčci. Jsou dost podobní Cornish Rex, ale mají o něco delší chlupy a větší oči.
 4. Khao Manee
  … též známá jako Kočka s diamantovýma očima. Velmi vzácné plemeno pochází z Thajska a poznáte je snadno – téměř bez výjimky mají jedno oko modré a druhé zelené a nosí bílou srst.
 5. LaPerm
  Zní to sice francouzsky, toto zvláštní plemeno má ale původ ve Spojených státech amerických. Kočky LaPerm mají hustou, kudrnatou srst, která působí trochu zacuchaně.
 6. Munchkin
  Jen jedna velká chovatelská organizace uznává munchkiny jako plemeno. Jde o kočku domácí s genovou mutací, která se projevuje zkrácenými končetinami, podobně jako to u psů mají jezevčíci.
 7. Skotská klapouchá kočka
  Jak už název napovídá, toto plemeno se vyznačuje ušima, které jsou sklaplé směrem dolů.
 8. Selkirk Rex
  Z koček z tohoto plemene by byli skvělí rastafariáni. Jejich dlouhý, hustý a kudrnatý kožíšek by byl skvělým základem pro dredy. 
 9. Sphynx
  Známé bezsrsté plemeno už jste určitě viděli, ale na náš seznam jistě patří.
 10. Ukrajinský levkoy
  Je velmi podobný Sphynx, jen má zahnuté uši.

VIDEO: Zázračný dvounohý kocourek Cassidy vás nabije energií

Příšerně znetvořenou kočku zachránila malá dívka. Neuvěříte, jak dnes zvíře vypadá