Galerie: Co s člověkem udělá jeden polibek od neznámého člověka?

Redakce

Každý den se na sebe usmějte do zrcadla, zdravte náhodné kolemjdoucí, buďte pozitivní... Tyhle motivační formulky určitě znáte. Sice to zní jako klišé, ale každé klišé je klišé proto, že je na něm trocha pravdy. Fotografka Johanna Siring se rozhodla pracovat s poučkou, že polibek dokáže zvednout náladu každému.

Norská fotografka Johanna Siring věří, že lidé by si měli skládat komplimenty, a to i když se neznají. Když ve vás někdo vzbudí pozitivní dojem, proč mu to neříct? Ve svém posledním fotoprojektu to ale povýšila na úplně novou metu. 

Nazvala ho „Polibek cizince“ a jde v něm o to, jak se lidé promění, když je neznámý člověk osloví a vlepí jim pusu. Umělkyně každý svůj objekt vyfotila dvakrát, jednou před a podruhé poté, co mu vlepila pořádného hudlana. Výsledek? Každý je na druhé fotografii výrazně veselejší, rozesmátější, uvolněnější.

Takže až k vám někdo přistoupí a bude vás chtít políbit, pokud to tedy nebude psychopatický úchyl od pohledu, nechte se. Váš den bude hned hezčí! Do té doby můžete čas strávit prohlížením Johanniných snímků v naší galerii.

Galerie: Jak vypadaly pornohečky na střední škole

Galerie: Filmové ikony třicátých let, které měly koule