Galerie: Do kin míří pohádka Řachanda s postavami jako z Hollywoodu

Redakce

Nová pohádka Řachanda je už před svým uvedením do kin velkým lákadlem, protože kromě klasického království s princeznou, králem a královnou, nabízí také kouzelný les, ve kterém žije spousta nadpřirozených bytostí. A že někomu mohou připadat jako z hollywoodských filmů? To je nasnadě, „vyráběli“ je totiž maskéři, kteří mají za sebou práci na takových filmech, jako jsou Letopisy Narnie nebo Hannibal.

Kouzelnému Černému lesu vládne Paní lesa v podání krásné herečky Vilmy Cibulkové. Ta zrovna ale moc výrazný zásah maskérů nepotřebovala. „Přípravy sice byly náročné, ale samotné maskování potom vždycky zabralo jen asi hodinku,“ vysvětlila herečka, kterou stejně jako všechny ostatní okouzlily hlavně masky dryád.

„Neustále jsem si na ně musela sahat, fascinovalo mě, jak dokonale byly ty masky vymyšlené,“ dodala.

V maskách zelených dryád se v pohádce představí například Šárka Vaculíková, Anna Stropnická, nebo Michaela Zemánková. „V maskérně jsme trávily každý den čtyři hodiny, někdy i déle,“ svěřily se herečky, které představovaly ochránkyně lesa.

Za divoženky, jež žijí na stromech a střílí z luku, musely ale občas zaskočit kaskadérky. „Byla to každopádně zajímavá zkušenost, i když jsme si musely zvyknout na kontaktní čočky a odmaskování trvalo asi dvě hodiny,“ shodly se herečky.

Kromě masek dryád ale maskéři Vlad Taupesh a Josef Rarach z FX Creator a jejich početná skupina kolegů vytvořili každý den i tři puky, gnóma, trolla nebo hejkala. „Pokud to někdo srovnává s Avatarem, tak jen upozorňuju, že ten byl celkově vytvořený pomocí grafiky. My jsme byli první na světě, kdo takové postavy vytvořil naživo, a prezentovali jsme je v Londýně,“ řekl Josef Rarach, který se jako speciální make up artista živí víc než 15 let.

Oba s Vladem mají za sebou studium umělecké školy v Hollywoodu a také medicínské vzdělání, což jim pomáhá v jejich práci. Pochlubit se tak mohou prací na Letopisech Narnie, Hannibalovi, Zombie Walk nebo filmu Solomon Kane.

„Už se nám stýskalo po opravdu zajímavém pohádkovém projektu u nás, a tak jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do téhle pohádky,“ dodal Rarach, který si sám v Řachandě zahrál v masce hejkala. Podívat se nejen na něj můžete zajít do rekordního počtu 180 kin od 25. února.

Nová Polednice: Horor má překvapivě dobrý trailer

Co jste nevěděli o Pomádě: Proč tam nehrál Elvis?

Témata:,