Galerie: Jak vypadá krása v různých zemích světa?

ahu

Krása nezná věk, velikost, rasu, národnost. Rumunská fotografka a cestovatelka Mihaela Noroc to dokazuje svým projektem s přiléhavým názvem The Atlas of Beauty.

Co si představíte pod pojmem „krásná žena“? Každý pravděpodobně něco úplně jiného. Mihaela Noroc z Rumunska strávila poslední čtyři roky na cestách s batůžkem a foťákem v ruce a snažila se najít odpověď právě na tuhle otázku. Velmi rychle zjistila, že to nejde – že je možné pouze zachycovat jednotlivé osobnosti, které jsou každá svým způsobem krásná.

Zatímco většina fotografů, kteří se pouští do podobných projektů, se v každé zemi snaží najít takovou modelku, která bude pro daný kraj svým vzhledem typická, Mihaela se tedy snažila o pravý opak – ukázat diverzitu navštívených lokací.

Před objektiv se tak nebála postavit ženy mladé i staré, štíhlé i při těle, v krojích i bez nich. V Indii například nezvěčnila dámu v sárí a s bindi na čele, ale policistku. Švýcarsko reprezentují zrzavá a pihatá dvojčata, která by člověk čekal spíš v Irsku, a za Sýrii jsou zde matka se dvěma dcerami, které fotografka objevila v řeckém uprchlickém táboře.

Mrkněte se do galerie, opravdu je nač se dívat.