Galerie: Nejkrásnější hřbitovy světa

Redakce

Většině lidí nahání hrůzu, přitom je to místo, kde jednou skončí každý. Hřbitovy a pohřebiště jsou možná trochu děsivá místa, mají ale zvláštní kouzlo, které nenajdete nikde jinde. Podívejte se na ty nejkrásnější na světě.

 1. Hřbitov Sapporo, Japonsko
  Uměle vytvořený kopec porostlý levandulí v sobě skrývá nejen urny, ale také obří sochu Buddhy, která při pohledu zvenčí pouze vyčuhuje. Vstoupíte-li ale do podzemí, dostanete se ke skutečně majestátnímu místu posledního odpočinku.
 2. Hřbitov u ruin katedrály sv. Andrewa, Skotsko
  Skotské městečko St. Andrews je opravdu malebné. Kamenné historické domky na útesech, z nichž je vidět na širé moře, jednoho prostě okouzlí. Hlavním lákadlem jsou ale zbytky katedrály sv. Andrewa, při které leží i rozsáhlý hřbitov plný starých náhrobků.
 3. Veselý hřbitov, Rumunsko
  Cimitirum Vesel leží v pětitisícovém městečku na severu Rumunska. Každý náhrobek je vyřezáván ručně, nabarven na zářivě modrou a kromě portrétu zemřelého obsahuje také báseň, která popisuje jeho život. Rozhodně ale nejde o žádné žalozpěvy – najdete tu kusy, které mluví o nevěře, pití a je tu i pár fórků o tchyních.
 4. Okunoin, Japonsko
  Největší japonský hřbitov se začal stavět už v roce 816 a patří mezi památky UNESCO. Je tu přes 200 tisíc hrobů buddhistických mnichů, které osvětluje desítka tisíc lampionů. Je to skutečně magické místo, které vás zcela pohltí.
 5. Hřbitov Bonaventure, USA
  Krásný hřbitov ve stylu jižanské gotiky je místem posledního odpočinku textaře Johnnyho Mercera. Je dekorován mnoha hrobkami a sochami andělů, které porostlé mechem vypadají jako z pohádky. Celé místo je navíc zahaleno do padajících korun stromů. Prostě nádhera.
 6. Židovský hřbitov na Olivovém vrchu, Jeruzalém
  Největší židovský hřbitov světa návštěvníka rozhodně nenechá chladným. Na úpatí olivovníky porostlé hory navíc leží Getsemanská zahrada, kam měl chodit Ježíš Kristus a kde byl zajat večer před ukřižováním.
 7. Londýnský hřbitov Highgate, Velká Británie
  Alexandr Litviněnko, Karl Marx, George Eliot nebo Lucien Freud. Ti všichni a mnoho dalších spí spánkem spravedlivých v úchvatném londýnském hřbitově Highgate. Návštěvníky uchvátí obelisk, který se tyčí nad egyptskou uličkou krypt, jež ústí v kruhovitém sídlišti hrobek. Ty se stáčí kolem prastarého cedru. To bychom si nevymysleli!

Galerie: Stanice metra ze všech koutů světa

Cestovatelský tip: Solná pole v Peru vás uhranou svou krásou