Galerie: Nejkrásnější lodní vraky světa

Redakce

Pokud milujete lodě, ale trpíte mořskou nemocí, nebo si chcete jen udělat netradiční pozdní dovolenou, nechte se inspirovat galerií jedněch z nejkrásnějších lodních vraků na světě.

Opuštěné a mrtvé, možná trochu strašidelné, ale zároveň lákavě tajemné a majestátní. Takové jsou vraky lodí, ať už leží těsně pod hladinou, nebo na břehu. Některé dostane počasí, jiné třeba torpédo nepřítele. Podívejte se s námi na nejznámější a nejzajímavější exempláře s celého světa.

Například na řeckém Zakynthosu najdete ukrytou pláž Navagio s velkým rezavým vrakem lodi Panagiotis, která převážela cigarety. Zajímavý je vrak armádní lodě S. S. Selma, který stojí nedaleko texaského Galvestonu a je celý z betonu. Americká vláda totiž během první světové války chvíli vyráběla plavidla z tohoto materiálu, aby ušetřila na kovu. Inu, neukázalo se to jako příliš šťastný nápad.

Nejen v mořích a oceánech ale leží vraky. Jedním z nejpopulárnější sladkovodních je Sweepstakes, jehož zbytky byste našli pod hladino jezera Ontario.

Za ten vůbec nejkrásnější vrak je považována loď S.S. Ayerfield, která odpočívá u břehů Austrálie a její paluba je celá prorostlá stromy. No a ten největší hřbitov vraků byste zase našli v zátoce Nouadhibou v Mauritánii.

Mrkněte se na mrtvé velikány do naší galerie.