Galerie: Opuštěné kotě se rozhodlo, že si udělá mámu z toulavé feny, které umřela štěňata

Pavla Gabrhelíková

Malý kocourek Junior se podíval na Amiru. V tu chvíli věděl, že to musí být jeho maminka. A kočky neznají odpověď "ne"!

Mohamed Alaa Jaleel založil ve válkou zmítené Sýrii Il Gattaro d’Aleppo, což je azyl pro všechny opuštěné kočičky. V Sýrii není nouze o opuštěné psy a Amira je jedním z nich. Žije v blízkosti tohoto útulku. Alaa by si ji moc rád nechal, ale mezi osmdesáti kočkami, z nichž ne všechny se snesou se psy, se to prostě nedá. Ale krmí ji a snaží se, aby byla v pořádku.

Nedávno zjistil, že je březí, tak ji nechal spát ve svém pokoji, než porodí. Ale byla před ním nečekaná tragédie: Všechna štěňata se narodila mrtvá.

Kámoši jak hrom

Juniorův příběh je podobný. Zakladatel útulku ho našel opuštěného na ulici. Bez maminky, bez sourozenců. Kocour Junior se rychle zabydlel a po přeléčení se seznámil se všemi kočkami. Když se ale zastavila Amira, stalo se něco kouzelného.

„Hned, jak ji uviděl, běžel za ní. Měli jsme trochu obavy, ale vypadalo to, že mu neublíží. Než jsme se otočili, lezlo kotě Amiře po zádech! Vypadala tak šťastně,“ popisuje Alaa.

Od té doby jsou z nich nejlepší přátelé. Kotě roste a sílí a maminku už nepotřebe. Ale stejně vždy, když Amiru vidí, hned za ní běží a mazlí se s ní. Hrají si i žerou spolu. Je vidět, že příroda si to umí zařídit.