Galerie: Podívejte se, co se děje s českými koťaty, když je lidé nechávají se přemnožit

Pavla Gabrhelíková

Když dojde na kastrace, začne se s vámi plno lidí dohadovat, že je to proti přirozenosti a příroda si to má vyřešit sama. Fajn. Podívejte se, jak to pak dopadá. Nebo to ukažte těm, kteří jsou stále proti.

Koťata na českých vesnicích rostou jak dříví v lese. Přežijí jen silní, nebo se to všechno hodí do pytle a rovnou utopí. Nejvíc malé kočičky trpí na onemocnění uší a očí. To se jim pak stanou osudným, a přijdou o život.

Harvey je jedním z těchto koťat, které přišlo na svět spíš omylem, a za tuto lidskou nezodpovědnost si vytrpěla své. Kocourkovi nejdřív začalo téct z očí. V případě ošetření by to samozřejmě nic nebylo. Harveyho ale nikdo neošetřil.

Proto zánět očí bujel tak dlouho, až se z něj staly vředy na rohovce, ke kterým zvířeti přirostlo třetí víčko. Pro malinké koťátko nic pěkného.

Naštěstí se Harveymu podařilo od lidí přes stránky Handipet Rescue CZ vybrat dostatek peněz. Doktor mu oči operoval všechno dobře dopadlo. Teď může konečně řádit a dohnat všechno, co promeškal stonáním!