Genetické hrátky v opeře


Dosluhuje vám srdce? GeneCo vám ho dodá. Nemáte na něj právě peníze? GeneCo s vámi uzavře smlouvu – zaplaťte později nebo přijde exekutor Repoman a orgán si vezme zpět. Někdy i s pár dalšími. Snímek Repo: Genetická opera! je určen jen pro silné povahy, krví ani mrtvolami se nešetří. S nadsázkou je možné se u tohoto muzikálu i zasmát. Krutý příběh, drsná rocková hudba a zpívající herci vnukli tomuto dílu zvláštní kouzlo.

Režisér hororových Saw II-IV Darren Bousman dostal svůj autorský muzikál Repo: Genetická opera! na filmová plátna. Stejně jako v Saw bylo možné zahlédnout mnoho drastických úmrtí, ani v Genetické opeře není nouze o řezné rány a vyhřeznutá střeva. Představitelé hlavních rolí Alexa Vega (Shila Wallace), Paul Sorvino (Rotti Largo) a Anthony Head (Nathan Wallace) zpívají chytlavé písně za doprovodu rock-metalových tónů, a jejich herecké výkony vám umožní prožít jedinečný zážitek. Drsné metalové riffy se střídají s melodickými pasážemi rockových balad, dohromady úspěšně dotvářejí hororovou atmosféru a vnášejí do děje potřebné napětí. Ostatně tomu, jaká hudba ve filmu zazní, napovídají už jména těch, kteří se podíleli na soundtracku: bubeníci Shawn „Clown“ Crahan (Slipknot), Ray Luzier (Korn), basista Rob „Blasko“ Nicholson (Ozzy Osborne band), kytarista Richard Fortus (Guns N’Roses) nebo cellista Melora Creager (Rasputina).

Film odplouvá do dáli
Komiksové úvodníky do jednotlivých částí snímku jsou příjemným ozvláštněním a připomínkou, že se nejedná o realitu. Genetická opera otevřeně ukazuje tu temnější stránku lidské povahy – hlavně egoistickou. Nicméně ačkoliv vám v paměti některé silnější okamžiky pevně utkví, zbylé části filmu brzy odplují do dáli. Způsobem, který rozhodně není pro všechny, nabízí Repo nevšední pohled do budoucnosti, na kterou se ovšem může těšit jen málokdo.

Repo: Genetická opera!
USA, 98 minut
Režie: Darren Lynn Bousman
Hrají: A. Vega, P. Sorvino, A. Head, P. Hilton