George Michael zahájí v Praze turné se symfoňákem

Redakce

Britský zpěvák George Michael zahájí 22. srpna 2011 v pražské Státní opeře turné Symphonica: The Orchestral Tour. Oznámila to britská BBC, podle níž Michaela na šňůře doprovodí symfonický orchestr.
 "Cítil jsem, že to je něco, co chci jako umělec udělat. Skutečně nemám zájem, abych opakoval minulé úspěchy," řekl sedmačtyřicetiletý zpěvák, jenž chce během turné odehrát 47 koncertů.

Goerge Michael se vrací na scénu po problémech s alkoholem a drogami. Léčil se, před tím strávil měsíc ve vězení kvůli řízení pod vlivem opiátů.    

"Po nedávných potížích se cítím znovu plný energie," řekl bývalý člen dua Wham!, který dříve tvrdil, že turné z roku 2008 bude jeho poslední. "Myslím, že po hudební stránce bude tohle turné překvapivé, protože jsem k sobě nyní mnohem upřímnější," dodal.

Mezi jednotlivými zastávkami turné se George Michael chystá natáčet novou desku, která bude oslavou jeho homosexuality. "Rád bych ji udělal s umělci a producenty, kteří jsou také gayové nebo mají k téhle komunitě blízko," dodal.  

Mezi poslední počiny George Michaela patří předělávka skladby You & I od Stevieho Wondera, již věnoval princi Williamovi a jeho ženě Kate Midletton jako svatební dar. (sli)

George Michael – You & I

http://www.youtube.com/watch?v=uvZqp4FsXOQ