Glen Hansard zahraje v Praze s dechovou sekcí

Redakce

Novou desku Rhythm & Repose (přečtěte si recenzi) představí irský písničkář Glen Hansard pražskému publiku. Koncert proběhne 5. září 2012 v Divadle Archa, lístek stojí 560 korun.

Na turné vyráží Glen Hansard s kompletní sestavou The Frames. „Kluci z kapely odpočívali příliš dlouho, je na čase je znovu zapojit, ať se vyřádí," říká Glen. „Je tedy pravděpodobné, že se posluchači dočkají nejen aktuální tvorby, ale i starších písní z předcházejících období Hansardova muzikantského života,“ doplňuje ho pořadatel koncertu Marek Irgl. Překvapením pro pražské diváky bude přítomnost dechové sekce, a pokud to situace dovolí, i smyčcového kvarteta.

Poslechněte si nového Glena Hansarda v YouRadiu

Glen Hansard přijede do Prahy pouze na skok, druhý den ihned odlétá do Dublinu. Pražský koncert bude teprve druhým v rámci tříměsíčního turné, během kterého Hansard vystoupí jak sólově s vlastní kapelou, tak i v úloze předskokana vystoupení Eddie Veddera, lídra skupiny Pearl Jam.

„Praha je pro mě městem, kde hraji nesmírně rád. Jiným než všechna ostatní, snad s výjimkou Dublinu“, říká Glen Hansard. „Mám zde zázemí, přátele a cítím se tu jako doma. Na koncert v Arše se těším, je to skvělá scéna, dobře se tam hraje“, dodává.

Nedávno se v Praze na Vyšehradě představila na sólovém koncertě Hansardova bývalá partnerka Markéta Irglová. (sli)