Good Charlotte přebalují děti i na novince Cardiology

Jana-Moravcova

Tři členové Good Charlotte jsou už tátové od rodin. Mentální vyspělost spjatá s povinnostmi se u nich ale projevuje v trošku jiných rovinách, než bychom od zodpovědných otců čekali. Něžnost totiž (bohužel) dostali i na novou desku Cardiology. Výsledkem jsou vlezlé refrény, zaměnitelné texty a mutace v popíkový boyband. Petičlenná parta z Marylandu na novince kombinuje patos s image drsňáků, ale existuje snad horší kombinace?

Zvuk pátého řadového alba Good Charlotte Cardiology by v podstatě nemusel být nic proti ničemu a ve výsledku bychom ho shrnuli jako nemastné a neslané album, které kombinuje sladký boybandový zvuk s obecně platnými texty o manželství a rodičovství. Jenže tihle potetovaní chlapíci si skálopevně stojí za svým pop-punkem i přesto, že fyzicky je tento žánr opustil dříve, než světu ukázali první „srdcový“ singl Like It‘s Her Birthday.

Kam se poděl punk, který na novince naznačují jen bubny v Silver Screen Romance (

) ještě víc autentický!

Písničky od srdce?
Good Charlotte si ale místo toho skládali třii roky soundtrack k vlastnímu receptu na štěstí. Zpěvák Joel Madden je zamilovaný do Nicole Richie a dvou dětí, kytarista Billy Martin a basák Paul Thomas také jako o život přebalují čerstvá mimina. Good Charlotte tedy neváhali a zlomové události vlastního života převedli do alba, které jim tak doslova hovoří ze srdce. Cardiology je právem doposud nejupřímnější deska. Body za upřímnost ale kapele záměrně upřeme. Je samozřejmě skvělé, že pánové mají ze svých rodin radost, zároveň je ale velká škoda, že hormony nezůstaly doma v obýváku. Hlavními tématy kdysi dynamické kapely se tak tentokrát staly „její narozeniny“ zaseknuté v popových melodiích (viz pilotní singl nebo třeba Standing Ovation).

Refrény ála

), je téměř k smíchu.

Proč kapela během natáčení vyhodila 70 % materiálu a začala znovu? A proč ve finále nekrátila a tři čtyři skladby z alba úplně Good Charlotte: Cardiologynevypustila? Finální patnáctka zní, jako by ji hoši splácali ze všeho, co jim přišlo pod ruku.
Ostaně, mohli bychom se v klidu obejít bez celé desky Cardiology.

Good Charlotte – Cardiology
Vydavatelství:
EMI/Virgin
Celkový čas: 46:52
Seznam skladeb: Introduction to Cardiology, Let the Music Play, Silver Screen Romance, Like It’s Her Birthday, Last Night, Sex on the Radio, Alive, Standing Ovation, Harlow’s Song (Can’t Dream Without You), Interlude: The Fifth Chamber, 1979, There She Goes, Right Where I Belong, Cardiology

Témata:,