Gorillaz představují vánoční desku, je o Americe

Redakce

Přes měsíc dlouhé severoamerické a kanadské turné posloužilo kreslené kapele Gorillaz k tomu, aby natočila jakýsi hudební deník. Patnáct skladeb vzešlých z těchto "zápisků" nyní 24. prosince 2010 vydává jako vánoční dárek. Zdarma si ho mohou stáhnout zaregistrovaní uživatelé webu Gorillaz Sub Divison, o den později bude k poslechu na webu Gorillaz.
Písničky – některé se zpěvem, jiné bez – natáčeli muzikanti ve volném čase mezi koncerty. "Šli jsme do toho, protože na turné trávíš dost času v podstatě koukáním do zdi. Takže jsme toho rádi využili," řekl zakladatel Gorillaz Damon Albarn. "Zjistil jsem, jak super je nahrávat přes den. Skvělý způsob, jak se udržet v psychické kondici," dodal. Skladby na novince podle něj budou obsahovat "zvuky Ameriky a zvyky, které hudba odráží."

Tracklist: Phoner To Arizona, Revolving Doors, HillBilly Man, Detroit, Shy-town, Little Pink Plastic Bags, The Joplin Spider, The Parish of Space Dust, The Snake In Dallas, Amarillo, The Speak It Mountains, Aspen Forest, Bobby In Phoenix, California And The Slipping Of The Sun, Seattle Yodel. (sli)

Poslechněte si Stylo z poslední desky Plastic Beach od Gorillaz