Gottovo turné po USA pokračovalo koncertem v New Yorku

Redakce

Zpěvák Karel Gott (70) pokračuje v turné po Spojených státech. V noci na dnešek vystoupil v newyorské koncertní síni Town Hall. Na vernisáži svých obrazů, která následovala po koncertě, Gott přiznal, že ráno skoro nemohl mluvit. Dodal, že nepříznivou situaci mu pomohla překonat dobrá technika, a vystoupení tak dopadlo dobře. "U tenoru se pozná hned, jestli je indisponován, na rozdíl od bluesového zpěváka, kde záleží hlavně na výrazu. Tenor je obdivován, ale nemá daleko k momentu, kdy můžete být trapný, když ty výšky nejdou. V tom je showbusiness neúprosný," podotkl Zlatý Slavík.
Goťák během svého spíše vzpomínkově laděného vystoupení v New Yorku zazpíval například hity jako Trezor, Lady Karneval, Oči sněhem zaváté nebo Kávu si osladím. Zazněly ale i převzaté písně, například od Charlese Aznavoura
anebo Elvise Presleyho. Publikum, které tvořili hlavně Češi, ale nechyběli v něm ani Slováci, Poláci, Rusové nebo Němci, bylo od začátku velmi vřelé. Poslední zhruba půl hodinu pak většinou stálo a mezi písněmi Gottovi bouřlivě tleskalo. Po koncertu se pak zpěvák v České národní budově zúčastnil vernisáže reprodukcí svých obrazů.

Gottovo americké turné začalo v pátek v Chicagu. Více čtěte tady. Třetí vystoupení proběhne v pátek na Floridě.