Grázlíci Kasabian ovládli sobotní Open Air Festival

Redakce

Novodobí Oasis, parta zpovykaných floutků, sexy grázlíci na tahu za rozmlácením dalšího okna a zlomením dalšího dívčího srdce. A jen tak na okraj dobří muzikanti a skvělí baviči. Tak působí leicesterští Kasabian, jejichž první koncert v České republice zakončil Open Air Festival v Panenském Týnci.
Jestliže se na začátku koncertu mohlo zdát, že frontman Tom Meighan bude mít během show problémy s artikulací a pohybem, hned druhá skladba koncertu, hitovkla Underdog z poslední desky West Ryder Pauper Lunatic Asylum ukázala směr, kterým se večer bude ubírat – totiž do nekompromisního indierockového pekla. Při třetí Where Did All the Love Go už publikum šílelo, mrazivou atmosféru naopak Kasabian vytvořili při Take Aim s tklivou trubkou. Během Empire Meigan povzbuzoval publikum výzvou "zvedněte ty zatracený ruce do vzduchu", na což lidé ihned zareagovali. Frontman pak své dílo z pódia pyšně pozoroval s rukama založenýma na prsou, aby své věrné na konci Fast Fuse odměnil tamburínou.
Hodinový koncert zakončily tři přídavky, kterým vévodila extatická Fire. "Hudba, to je především uvolnění se a zábava," říkali Kasabian na tiskovce před koncertem. V praxi to v neděli nad ránem ukázali na sto procent. Škoda jen, že nad pódiem nelétely slibované hlavy…

Půdu pro Kasabian na hlavním pódiu připravili barevným koncertem sympatiční Dánové The Kissaway Trail, kteří zní trošku jako Arcade Fire, skvěle se ale vyvedlo i vystoupení nestorů folkrocku, kapely Buty, nebo Richardovi Müllerovi; sborový zpěv Srdce jako Kníže Roha se rozléhal po celém areálu. (sli)