Green Day přiveze do Prahy osm autobusů

Redakce

Dvouhodinový koncert nabídne 29. června v areálu pražského Výstaviště v Holešovicích jedna z nejpopulárnějších kapel současnosti, americké punkrockové trio Green Day. Koncert doplní řada pyrotechnických efektů, dvě velkoplošné obrazovky, obrovská LED stěna, světelné efekty a velké pódium, které využila kapela Metallica na festivalu Sonisphere.
Tým Green Day přiveze podle organizátorů osm autobusů, vybavení pak třináct kamionů. Předkapela Billy Talent přijede s jedním kamionem a dvěma autobusy, české předskokany The Pooh přiveze jeden autobus městské hromadné dopravy. Pro členy Green Day bude kromě jejich šatny připraveno několik dalších místností: meditační chill-out pokoj s pohovkami, takzvaný válečný pokoj, rodinný pokoj, zkušebna s nástroji a posilovna, kam si přivezou činky a posilovací stroje. V zázemí nebudou chybět ani dovezené pračky a jedna místnost na obleky pro členy kapely. Instrukce a seznam pro pyrotechnické efekty má přes čtyřicet stran.
Areál se fanouškům otevře už v 16:00. The Pooh vystoupí od 17:55, Billy Talent od 18:25 a hlavní hvězdy večera by se měly na pódiu objevit ve 20:00.
Green Day v rámci evropského turné v Praze představí své nejnovější album 21st Century Breakdown, které letos získalo Grammy jako nejlepší rockové album. (sli)