Greg Dulli přiveze v srpnu do Prahy The Afghan Whigs

Redakce

Pražský Lucerna Music Bar přivítá 15. srpna od půl deváté večer nedávno obnovenou kapelu The Afghan Whigs Grega Dulliho. Lístek na koncert stojí 540 Kč plus poplatky, na místě 650 Kč.

“Tolikrát mě lidi prosili, ať dám Afghan Whigs zas dohromady, a já řekl tolikrát ne!,” vzpomíná Greg Dulli, autor většiny repertoáru kapely. “Nakonec jsem se zeptal sám sebe, proč vlastně ne?” Nápad obnovit The Afghan Whigs mu bleskl hlavou v roce 2010 během sólového turné. Navrhl basistovi Whigs Johnu Curleymu, aby si s ním zahrál na několika koncertech, a Curley zůstal.

"S Johnem jsme si to pěkně užívali a na setlist se dostávaly další písničky od Whigs. Nezpíval jsem je sice hrozně dlouho, ale zněly tak čerstvě a živě, že jsem bych tomu neuvěřil ani ve snu," dodává Dulli.

Podobný zážitek ho čekal s kytaristou Afghan Whigs Rickem McCollumem během turné s jeho druhou kapelou, Twilight Singers, na jaře 2011. V listopadu 2011 se tahle trojka sešla v New Orleans. “Tu noc bychom bývali mohli vystupovat veřejně před publikem,” poznamenává Dulli.

Afghan Whigs vznikli v Cincinnati v roce 1986, kapela se rozešla v roce 1998. Dulli se mezi tím realiozoval s dalšími projekty, například s Markem Laneganem v The Gutter Twins. Jejich koncert viděla i Praha. (sli)