Grinderman Nicka Cavea – hvězdy Colours of Ostrava

Redakce

Hlavními hvězdami jubilejního desátého ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 14. do 17. července 2011, bude projekt Grinderman Nicka Cavea a jeho spoluhráčů z kapely The Bad Seeds. Mezi další velká jména se řadí senegalský zpěvák Youssou N’Dour, považovaný za nejznámějšího afrického hudebníka všech dob. Ten vystoupí s dvacetičlenným doprovodem.

Grinderman Nicka Cavea celý festival zakončí, což je podle ředitelky festivalu Zlaty Holušové dobře, protože po jejich koncertu "už nemůže přijít nic jiného". Projekt Grinderman nabídne podle pořadatelů "surrealistické hard core blues, kobercový nálet garážového skřípotu, hlukových explozí a punku".

Youssou N’Dour, o němž zpěvák Peter Gabriel tvrdí, že má hlas z tekutého zlata, bude podle Holušové nejdražším interpretem world music, který kdy na festivalu v Ostravě vystoupil. Tento hudebník a skladatel se celosvětově proslavil hitem 7 Seconds se zpěvačkou Neneh Cherry.
    
K dalším nově potvrzeným zahraničním kapelám patří britské hvězdičky The Horrors, newyorští rockeři Semi Precious Weapons, post-punkoví Swans s frontmanem Michaelem Girou, jazzově hiphopová dvojice The Herbaliser nebo písničkářka Joan As Police Woman.
    
Mezi první potvrzené kapely festivalu, na nějž koupíte lístky za 1590 korun a pak za 1890, resp. 1990 korun, patřily dechovky Fanfare Ciocarlia z Rumunska a Boban i Marko Marković Orkestar ze Srbska. Na festivalu zazpívá i Perry, jehož hluboký hlas tvořil 16 let spolu s Lisou Gerrard poznávací znamení dua Dead Can Dance. Přijede i kapela Apollo 440, která míchá elektroniku, rock, ambient i taneční hudbu. (sli)

Poslechněte si Grindermana

http://www.youtube.com/watch?v=WuDP7c3Zd8I