Hankovy štěky: 5 dopadů, které na mě měly svátky

Pavla Gabrhelíková

Leden na nás dopadl jako rána lopatou. A já se tak nějak pořád ještě nemůžu vzpamatovat z Vánoc, Silvestra a volnem, co měli páníci mezi tím.

  1. Jsem přežraný. Panička si dala přes svátky za úkol, aby Pepper pořádně přibrala. Jenže nemůže přece nakrmit jen ji a mně nic nedat, že jo. Takže jsme jedli dvakrát denně a pořádné porce. Pepper má konečně trochu bříško a já funím jako divočák i při výskoku na sedačku.
  2. Žebrák u stolu. Jelikož u nás bylo několik návštěv a ne vždycky se pilo nealko, podařilo se mi z lidí vyrazit spoustu dobrot. Dal jsem si pistácie, sýrové kroužky, křupky, snad všechny druhy sýrů, pomelo, rajčata, okurky, bagetky, brambůrky, tyčinky, preclíky, všechno samozřejmě v malém množství, ale i tak jsem se na Nový rok pokadil jak amina. A jak na Nový…
  3. Ven nejdu. Ačkoliv většinu volna panička využívá k tomu, abychom se pořádně prošli, svátky jsme trávili válením na sedačce. I kočky se přidaly. Páníček se většinou ani nevešel… Takže když nyní udeřily lednové mrazy a sníh, nemám žádné ambice opouštět domov. Proč taky?! Tady je teplo, preclíky i panička.
  4. Kam všichni chodí? Nějak nemůžu přenést přes srdce, že jsme byli s paničkou tolik dní spolu a teď zas musíme být každý zvlášť. Dokonce i po páníčkovi se mi stýská! Proč nemůžou trvat svátky věčně? Potřeboval bych se rozptýlit s nějakou nevykastrovanou fenkou.
  5. Spoustu bince. Kolem samé balící papíry, obaly od dobrot, cizí boty… Řeknu vám, že jsem byl v sedmém nebi. Tolik příležitostí něco cupovat, trhat, sežrat… To se vám v létě nikdy nepoštědří!