Hankovy štěky: 5 věcí, kterými úspěšně paničku přivádím k šílenství

Pavla Gabrhelíková

Minimálně dvakrát denně je panička ve stavu, kdy se jí na čele objeví žíla, zrudnou jí oči a s rukama v pěst poskakuje kolem své osy. Těchto pět věcí se totiž děje každý den už několik let, a jelikož se panička ještě nevzdala myšlenky, že to přestanu dělat, šílí z toho.

  1. Tahání. Čtyři cvičáky, dva psí psychologové a hodiny na kolenou, kdy mě panička po dalších hodinách tréninku prosila, ať to nedělám. Ať si nechají kecy na koledy ti, co nikdy neměli pitbula nebo nějakého problémového útuláčka. Některé věci prostě nezměníte, i kdybyste se stavěli na hlavu.
  2. Olizování. Olizuju jakoukoliv končetinu, nejlépe slanou od potu, olizuju paničce hlavu, olizuju si pindíka (to vydržím i pár desítek minut, a kdybyste si tam dosáhli, určitě to děláte taky), olizuji si packy, olizuju Pepper čumák, kočkám uši a když už je všechno mokré, začnu olizovat prostěradlo postele. Proč? Prostě proto!
  3. Tahání pantoflí. Cokoliv, co mě jen trošičku rozruší, obnáší ukradení domácích pantoflí, se kterými pak za silného vrtění zadkem pochoduji po celém baráku. Už se mě několika cestami snažili přesvědčit, ať to nedělám. Dokonce postříkali papuče lakem na vlasy, posypali pepřem nebo postříkali citrónem (to mi moc chutnalo, takže jsem je ještě celé olízal). Jak si mohli myslet, že mě to odradí?
  4. Focení. Jsem fakt krásný kousek a moc dobře to vím, protože máme v ložnici velké zrcadlo. Avšak jakmile mě chce panička vyfotit, zbystřím, popadnu pantofli a běžím s ní rovnou do čočky. Zachytit mě v pohybu je taky nemožné, leda byste měli objektiv na focení formulí. Jo a taky nesnáším, když panička fotí jiné psy a nevšímá si mě. To ji jdu hned povalit.
  5. Strach ze samoty. Už je mi skoro pět let. Proto by se dalo očekávat, že některé věci s přehledem zvládám. Ale nezvládám. Když panička potká někoho před domem nebo sedí v nastartovaném autě déle jak dvě minuty, začnu ničit cokoliv umělohmotného, co mám po ruce. Panička marně čeká, že se uklidním. Vždy jen posbírá úlomky smetáčku, krabičky na jídlo nebo kalendáře a jde si dát dlouhou sprchu.