Hankovy štěky: 5 věcí, za které mi panička musí být do smrti zavázána

Pavla Gabrhelíková

Je jasné, že vám měníme život. Ale jak velká ta změna bude, se odvíjí tak trochu i od toho, jaké plemeno si vyberete. Panička by vám potvrdila, že pořídit si pitbulla je jako následovat bílého králíka, spadnout do díry a octnout se u jednoho stolu s Kloboučníkem. Tady je pět pozitivních změn, které se díky mně udály:

  1. Dal jsem jejímu životu řád. Z vyprávění paničky jsem pochopil, že dřív se její párty konaly v noci ze čtvrtka na pondělí. Jenže když na vás spoléhá nejsladší štěně na světě, raději budete sedět doma a dívat se, jak spinká. A kdo vás chce vidět, musí se s vámi vydat do lesa na procházku nebo vás navštívit doma.
  2. Bydlíme v domě a ne v zaprděném bytě. Než potkala páníčka, bydleli jsme v rodinném domě. Pak jsme ale potřebovali bydlet i s ním. Říkám: “Dobře, nového páníčka zkousnu, ale přesun z baráku zpátky do bytu určitě ne.” Takže jsem tak dlouho prudil naše příšerné sousedy, až se panička naštvala a jela zařídit hypotéku a koupit dům. Panička:Hank = 0:2.
  3. Má svou vysněnou práci. Když panička zjistila, že to bez ní nedávám, začala pracovat víceméně z domova. Což znamená, že nebýt mě, pořád by seděla v bezcenném kanclu, vyplňovala nudné tabulky a nikdy by se nedokopala k tomu živit se psaním.
  4. Má pohyb. Panička mi říkala, že jedno léto byla tak málo venku, že si pak v zimě ani nevybavila, jaké vlastně bylo v létě počasí. Pak nechápu, proč si pořizovala mě. Ven se musí a čím dál jdeme, tím líp. Když neaportuji a neběhám, zahájím dezolační proces. Takže běháme. A jak má teď panička namakané nohy!
  5. Je zdravá. Teď se vám to bude zdát přitažené za vlasy, ale není. Do roku 2014, tedy do doby, než si pořídila panička svůj jedinečný poklad (mě), nebyla v kuse zdravá déle jak dva měsíce. My psi jsme na vás závislí (já teda extra), takže soustředíme veškerou svou energii na to, abyste byli živí, zdraví, nosili nám jídlo a kupovali pelechy. Od té doby, co jsme s paničkou spolu, nebyla nemocná. Budiž vám to důkazem, jak moc ji miluji.