Hankovy štěky: 6 důvodů, proč je podle mě Pepper fakt frajerka

Pavla Gabrhelíková

Pepper je fenka greyhounda, kterou jsme adoptovali z Chrtů v nouzi. Přijela k nám až z dalekého Irska. V březnu jí bude šest let a za ten necelý rok, co je u nás, jsem o ní zjistil pár věcí, o které se s vámi musím podělit.

  1. Má paničku na salámu. Ale úplně. Když začne panička řvát, a je jedno, jestli na paníčka, na kočky nebo na mě, raději se rychle klidím někam, kde se jí nepřipletu do cesty. Ale Pepper nejenom, že počůrá a pokadí celou chodbu i se zdmi, ale ještě se v tom před očima paničky projde a pak si jde lehnout k ní do postele. Když na ni panička začne křičet, s klidem na ni kouká těma svýma kravíma očima, jako by se nechumelilo. Respekt!
  2. Všude dosáhne. Než stáhne ze stolu kus sýru nebo misku s naším žrádlem, nestačí panička ani mrknout. Je vysoká jako stůl, ale nenápadná jako špion a rychlá jako šíp. A její hlava navíc jako šíp vypadá. To se hodí.
  3. Ve svých snech je největší drsňačka. Pepper je jako beránek. I když má z cizích lidí strach, jde k nim a strčí jim hlavu do kapsy nebo do tašky. Pak se se špičkou ocasu až u břicha nechá hladit. Je absolutně submisivní. Ale jen než usne. Pepper se dost často zdají sny. A v nich musí být fakt velké zvíře, protože neustále vrčí, cení zuby a někoho, alespoň podle mávání nohama, pronásleduje. Asi si to tak kompenzuje. Každopádně doufám, že jsem v těch snech na její straně.
  4. Spací polohy. Spánek je její oblíbená činnost. Její spací polohy mě nepřestávají fascinovat. Dokáže po celou dobu spaní narovnávat a krčit nohu, navíc s jazykem vyplazeným ven z tlamy. Jednou dokonce ve spánku zapadla za sedačku. Panička se smála, dokud jí nedošlo, že ji odtud taky bude muset dostat. Dokáže spát s hlavou visící z postele, s páníčkem pod sebou i vedle kočky, která ji vytláčí z postele.
  5. Neumí žrát granule. Když k nám Pepper přišla, chtěla ji panička zkusit krmit granulemi a ne masem, ale Pepper udělala velice chytrý tah. Nabrala si plný krk nepokousaných granulí a začala je pak kašlat po celé kuchyni. Od té doby dostává jen to nejlepší maso.
  6. Je otužilá. I když vypadá velmi křehce, je to pěkně tvrdá holka. Panička ji pořád obléká, ale myslím, že Pepper zvládne mnohem víc než já. Jenže její srst je jako chmýří, má postavu modelky a venku nejraději stojí a kouká, jestli odněkud nevyběhne kočka, místo toho, aby běhala sama. Panička se bojí o její ledviny, ale Pepper přitom odchází z vytopené místnosti spát na dlažbu do kuchyně a venku se netřepe, ini když se nechtěně vyválí ve sněhu.