Hankovy štěky: 7 náznaků, že máte s svým psem nezdravě blízký vztah

Pavla Gabrhelíková

Normální pejskař svého psa miluje tak, že se mu postará o dostatek lásky i plné bříško. Někteří z nás mají ale páníky, kteří to s tou láskou tak trochu přehánějí, vinou čehož jsme přehnaní i my. Pokud se najdete v některém z následujících bodů, váš pes to má stejně jako já.

  1. Už si ani nepamatujete, kdy jste byli na záchodě sami. No jistě, vy nás doprovázíte ven, my vám při vyprazdňování asistujeme taky. Uznejte, že bych byl blázen, kdybych nechal paničku samotnou v jiné místnosti! Co když spadne a ta mísa s vodou ji vcucne! Dost na tom, že s ní nemůžu chodit práce.
  2. Separační úzkost. K té jiné místnosti – když se přede mnou panička zkoušela zavřít i jinde než na záchodě, popadl mě amok. A abych se zas uklidnil, potřeboval jsem si něco požvýkat. Odnesly to rohy polštářů v obýváku a ponožka. Taky nesnáším, když odhází jindy než ráno, protože to znamená, že nejde pracovat, ale bavit se BEZE MĚ! A tato drzost musí být neprodleně potrestána.
  3. Jídlo z pusy do pusy. Lady měla svého Trampa, já mám paničku. Naučila mě jíst tyčinky přímo z pusy. Teď jí ale vytahuju jídlo z pusy, i když mě nikdo nepobídne. Má to úspěch zejména u návštěv.
  4. Všechno je vzhůru nohama. Jelikož neakceptuju, aby mě držel vodítku někdo jiný než moji páníci, nemůžou jet na dovolenou. Takže koupili dodávku a budeme s Pepper jezdit s nimi. Taky neexistuje, abych já, veličenstvo pes, ležel na zemi, takže museli v obýváku vymyslet posezení z palet s matracemi na míru. Ty mají totiž na rozdíl od obyčejné sedačky pratelný povrch. Taky ve výšce ocasu a hlavy nemůže být nic rozbitného, takže to u nás tak trochu vypadá, jako by tu nikdo nebydlel.
  5. Máme lepší večeři než dvounožci. Na páníka po příchodu z práce čeká výborný chleba s máslem. Ale já mám v misce lososa, hovězí maso od řezníka, zeleninu a mořské řasy. Je jasné, kdo je nejdůležitější člen domácnosti.
  6. Tady bydlím já. Na stěnách jsou moje fotky, na brance z kovu vyřezané mé jméno, panička má nad stolem můj obraz a na pozadí jejího telefonu taky nemůžu chybět. Žádnou neosobní ceduli s nápisem „Tady hlídám já“ nečekejte. Kdyby sem někdo přišel, jediné, co se o pánících dozví, je to, že mají nejkrásnějšího psa na světě. Nic jiného vědět nepotřebuje, no ne?
  7. Na všechno mám lidi. Máme doktora, který mi kontroluje klouby, hodnou paní doktorku, která hlídá, abych neměl zánět oušek, obchod, do kterého chodíme pro dobroty a prodavačky mě zbožňují. Zkrátka nejsem žádnej vesnickej balík. Můj život mají v rukou samí specialisti.