Hankovy štěky: Je tu léto a s ním i vaše pokusy nám pěkně zavařit. Doslova

Pavla Gabrhelíková

Zopakujeme si povinné minimum, abyste mé psí kolegy netrápili a panička se nemusela při střetu s vámi rozčilovat. Jdeme na to.

  1. Fixační náhubek. Jsem sice jenom obyčejný pes, ale i mně dojde, že když se něčemu říká FIXAČNÍ náhubek, tak slouží jenom k FIXACI. Stolní počítač asi taky nemáte v botníku, ne? Přesto jsme s paničkou každý den svědky toho, jak někdo v MHD trápí svého psa fixačním náhubkem. My se umíme potit jen minimálně tlapkami a důkladně jen otevřením tlamy. Takže si udělejte výlet do zverimexu, kde vás budou přesvědčovat, že fixační náhubek je ok, a kupte nám takový, ve kterém můžeme otevřít tlamu a normálně se zchladit. A je jedno, že nám ho dáte jen na deset minut. I za tu dobu se můžeme vnitřně přehřát a za dalších pár desítek minut i umřít.
  2. Ochlazování. Nikdo nemiluje letní koupačky víc než já. Ale ochlazení vodou nás může i zabít. Když je nám fakt dlouho horko a vy nás hodíte do ledové vody nebo nás jí polijete, riskujete, že dostaneme šok a umřeme. Nedělám si legraci. Je to opravdu rychlé. A mám pocit, že nám jde díky vaší blbosti o život každý parný letní den. Nejdřív nám když tak ochlaďte tlapky, hrudníček a třísla.
  3. Chodník, asfalt, beton. Že nás nemáte venčit v pravé poledne, kdy je venku největší výheň, to snad nemusím zdůrazňovat. I tak vám ale musím připomenout, že chodníky vydrží při letních teplotách rozpálené dost velkou část dne. Raději nás nechte chodit po trávě, prosím. Rozteklý asfalt je taky moc príma. Když do něj nic zlého netuše chudák pes šlápne, nejde to dostat dolů a čekají nás fakt krušné chvilky. Já bych si tu nohu raději ukousl! Zkuste pokaždé v létě nejdřív přiložit dlaň k chodníku jako moje panička. Neudržíte na něm ruku ani pár sekund? Fajn, nevidím pak důvod, proč by měl váš pes.

Konec hlášení. A neštvěte mě, nebo vás štípnu do zadku!