Hankovy štěky: Kadím rád a je to na mně doufám znát

Pavla Gabrhelíková

Když si pořídíte někoho z nás, máte zaručen pravidelný kontakt s něčím nechutným. Mně to ale nechutné nepřijde. Když z někoho něco vyjde, rád to ochutnám. Panička na to má ale jiný názor

Než mi zacpala tlamu míčkem, všechno jsem ochutnával. Tak v první řadě, nejvíc mňam jsou sa-mozřejmě ty věci, které vycházejí z vás lidí. V těch jsem se jednou musel z radosti celý vyválet. Ale pak mě panička mrskla do vany, aby mě umyla, a málem se pozvracela, když tam musela vlézt za mnou.

V pubertě jsem si zase oblíbil tahání plných psích sáčků z koše. Pak jsem je sežral. Když mi je panička před očima kolemjdoucích pejskařů tahala ze zadku, málem mi vypadly oči z důlku. Nejlepší je totiž venku sežrat věci, se kterými je zábava dvakrát: Když jdou dovnitř a když jdou ven.

Jinak je ale můj život spíš přehlídka dělání paseky s vlastními bobky. Například jednou jsem se venku přiotrávil. Po návštěvě veteriny jsem šel spinkat. Probudil jsem se ve čtyři ráno a zbytek špatného prostě musel ven. Ale měl jsem takovou radost, že je mi zas dobře, že jsem nevěděl co dřív: Jestli běhat dokola nebo kadit. Tak jsem pro jistotu dělal oboje. Stěny, nábytek, zrcadlo i botník by vám mohly vyprávět… Ale hlavně, že jsem zdravý, ne?