Hankovy štěky: Kočka je kámoš, ne žrádlo!

Pavla Gabrhelíková

Stejně je jednou sežereš, říkali. Pitbul není schopný žít s kočkami, říkali. A zatím je to čtyři roky, co jsem s těmi chlupatými potvorami v jedné domácnosti a spíš ubližují ony mně. Už jsem měl okousaný ocas, poškrábané oko i natrhlé ucho. Samozřejmě v rámci hry…

Panička mě měla teprve chvíli, když jsme venku našli kotě. Řvalo jak o život uprostřed silnice. Šli jsme pro něj a vzali ho domů. Nejdřív se panička bála, že mu ublížím, protože jsem byl typicky rozdováděné štěně. Dali jsme mu jméno Lew (čti Lů). První den na mě syčel, druhý jsme se očichali a třetí už jsme byli kámoši. A doteď na sebe nedáme dopustit.

Rozumějte, vy lidi jste sice super, ale chodíte po dvou, máte tupé zuby a nemáte srst. Jste prakticky k ničemu. Vaši řeč se nikdy tak úplně nenaučím. Když ale pes vyrůstá s kočkami, jejich řeči porozumí. Takže vím, že když ke mně kotě prudce přistoupí a otře se mi hlavou o krk, nechce mě zabít. Stejně tak nechci zabít já je. Nicméně můžete mít doma hodného psa, pokud ale nemluví kočičí řečí, může dojít ke komunikačnímu šumu a kočce ublíží.

Naše nejnovější členky domácnosti, fenka Pepper s kočkama nežila, takže je spíš toleruje, než že by je měla ráda. Kdykoliv si s nimi začnu hrát, bere to jako: Yes, konečně je jdeme zabít! Věřte ale, že kdyby to fakt chtěla udělat, dostane od koček tak na frak, že si to příště rozmyslí, já je znám!

Naše druhá kočka je Luna. S tou je to jiné než s kocourem. Panička ji přitáhla teprve před rokem. Bylo jí jenom šest týdnů a potřebovala ještě maminku. Tak si ji udělala ze mě. Neustále jsem ji měl za zadkem! Okusovala mi drápy, věčně se snažila zavraždit můj ocas a visela mi na uších. Čekal jsem, kdy ji budu muset začít kojit. Teď už je to lepší. Ale nerada spí beze mě. I když ji někdy odstrkuju, stejně najde cestu, jak se na mě namáčknout a až pak usne.

Kočky jsou někdy šáhlé. Třeba to, že kadí do bedýnky, v životě nepochopím. Nebo že nežerou mrkev. Ani to, že lezou po střeše – já bych zvracel. I tak je mám ale rád. Ať už si plánujete pořídit jakéhokoliv trhače, pokud máte tu možnost, pořiďte mu i kočku. Život s nimi je mnohem větší sranda!