Hankovy štěky: Proč je tohle léto příšerné peklo

Pavla Gabrhelíková

Celý rok se těším, až tu bude zase léto. Těšil jsem se, jak budeme s paničkou zevlovat u vody, cho-dit děsit lidi na zahrádky na pivo a běhat po lese. A nic. A víte proč? Protože vedro!

Jaro a podzim už neexistují, o tom se snad ani nemusíme bavit. Takže sotva mi přestaly přimrzat tlapky k chodníku, začne vedro, že se rozpouštím, jenom co vylezu z baráku. Kde jsou ta fajn léta?! Jsou jen tak velká vedra, že do Čech může jezdit Lucifer na dovolenou…

Což o to, k té vodě bychom třeba ještě došli. To je totiž z kopce přes les. Jenže nahoru bychom se já, Pepper ani panička už asi nevyškrábali. Navíc, i kdyby tam ještě na krásně nějaká voda zůstala, vesnice vydala nařízení, podle kterého nesmíme do lesa mimo vyznačené cesty, takže by se nám tam i blbě šlo.

Nabízí se ještě možnost jet k vodě k blízkému rybníku. Ale než ta naše kraksna pořádně rozjede klímu, my se v tom autě upečeme. Nedej bože zůstat někde v zácpě! Paničce se tak už jednou málem po cestě roztekly boty na nohách.

Zkusili jsme proto vyrazit na procházku alespoň k nám do sadu – tam je všude travička a spousta stromů. Panička měla za tři minuty oči plné prachu a uschlé trávy a Pepper rezignovala u první meruňky. Panička se teda rozhodla, že mi aspoň párkrát hodí míček.

No, řeknu vám, v tom vedru žádná sranda. Při dobíhání druhého hodu jsem nějak zavrávoral a doletěl za míčkem po zádech. Od té doby chodíme ven akorát ráno. Těšil jsem se, že budeme chodit třeba ještě v noci. Jenže to už panička odpadá do postele a hledá chladící podložky ve slevě.

Ach jo. To je teda super léto. Ještě že už je za tři týdny zase zim