Hankovy štěky: Proč je tohle léto příšerné peklo

Pavla Gabrhelíková

Celý rok se těším, až tu bude zase léto. Těšil jsem se, jak budeme s paničkou zevlovat u vody, cho-dit děsit lidi na zahrádky na pivo a běhat po lese. A nic. A víte proč? Protože vedro!

Jaro a podzim už neexistují, o tom se snad ani nemusíme bavit. Takže sotva mi přestaly přimrzat tlapky k chodníku, začne vedro, že se rozpouštím, jenom co vylezu z baráku. Kde jsou ta fajn léta?! Jsou jen tak velká vedra, že do Čech může jezdit Lucifer na dovolenou…

Což o to, k té vodě bychom třeba ještě došli. To je totiž z kopce přes les. Jenže nahoru bychom se já, Pepper ani panička už asi nevyškrábali. Navíc, i kdyby tam ještě na krásně nějaká voda zůstala, vesnice vydala nařízení, podle kterého nesmíme do lesa mimo vyznačené cesty, takže by se nám tam i blbě šlo.

Nabízí se ještě možnost jet k vodě k blízkému rybníku. Ale než ta naše kraksna pořádně rozjede klímu, my se v tom autě upečeme. Nedej bože zůstat někde v zácpě! Paničce se tak už jednou málem po cestě roztekly boty na nohách.

Zkusili jsme proto vyrazit na procházku alespoň k nám do sadu – tam je všude travička a spousta stromů. Panička měla za tři minuty oči plné prachu a uschlé trávy a Pepper rezignovala u první meruňky. Panička se teda rozhodla, že mi aspoň párkrát hodí míček.

No, řeknu vám, v tom vedru žádná sranda. Při dobíhání druhého hodu jsem nějak zavrávoral a doletěl za míčkem po zádech. Od té doby chodíme ven akorát ráno. Těšil jsem se, že budeme chodit třeba ještě v noci. Jenže to už panička odpadá do postele a hledá chladící podložky ve slevě.

Ach jo. To je teda super léto. Ještě že už je za tři týdny zase zim

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit