Hankovy štěky: Proč si myslím, že je kočka vlastně takový menší pitbull

Pavla Gabrhelíková

O nás pitbullech je známo, že máme takovou super vlastnost, díky které jsme odhodlaní jít si za svým, i kdyby nás to mělo stát život. Pro mě to znamená třeba zabít po paniččině příchodu z práce všechny boty, abych se k ní bezpečně dostal.

Taky jsem například schopen se raději udusit na vodítku, než bychom přišli do sadu o dvě minuty později. Taky jsem slyšel pitbullovi, kterého odvedli od jeho majitele a zavřeli ho do klece. Vylámal si zuby o její mříže, protože chtěl jít za ním. No a taková je naše láska – velmi silná a je nám jedno, že za ni budeme trpět. Jsme něco jako vrcholový kulturista na pervitinu.

Jak víte, máme doma kromě chrtice Pepper i dvě dočky. Za tu dobu, co žiji s kočkami, jsem mezi nimi a mnou spatřil pár podobností. Jsem proto přesvědčený, že mají k bolesti velmi podobný vztah jako my. Jenže zatímco já bych položil život za paničku, kočky za svou zvědavost.

Polámané prsty

Naše Luna si teď polámala prsty. Panička s ní byla na veterině a pvní den byla Luna jak praštěná. To kvůli anestezii. Jakmile jí ale zabrala antibiotika, zase si udělala z kuchyně opičí dráhu a spala na velmi nepohodlných místech a ani nekulhala. Dělala prostě, jako by se nic nestalo.

Já vydržím hodně, ale když jde o pacinky, jsem pěkná fňukna. Takže musím Luně a všem kočkám složit velkou poklonu – jste fakt frajerky!