Hankovy štěky: Strčte si ty ohňostroje laskavě do prd*le!

Pavla Gabrhelíková

Dnešním dnem končí rok 2018. Jsem rád, že jste ho se mnou sdíleli. Z čeho ale nejsem rád, je, že někteří z vás večer vezmou všechny ty rachejtle a dělobuchy z obchoďáku a půjdou s nimi ven dělat randál.

Já jsem s pyrotechnikou v pohodě. Zní to sice, jak kdyby nás bombardovali Sověti, ale i tak se snažím zachovat klid. Tady na vesnici je to o něco lepší – je tu míň lidí, tak i míň ohňostroje chtivých blbečků. V paneláku ve městě, kde se zvuk odráží od vysokých domů a jejich okenních tabulek, to byl děs. Bylo mi líto všech těch vystresovaných pejsků. A vše jen proto, že dvounožci potřebují vidět na obloze světýlka. Zkuste raději čas od času vyjet za rozsvícené město. Uvidíte hvězdy. To je taky príma.

Dneska večer je s námi poprvé na silvestra i Pepper. Panička má hrůzu z toho, jak bude reagovat. Minulý rok tady totiž nějací chytráci vylezli na rozcestí vedle našeho baráku a začali tam vlastní světelnou show. Netrvalo to dlouho a nikomu neublížili, tak na ně panička nevyběhla, ale zůstal tam po nich bordel, který jsme uklízeli se sousedkou. Kdyby tam bylo něco nevybuchlého nebo nebezpečného a naše kočky do toho vlezly, panička by musela vypátrat, kdo to tady bouchal, a vraždit.

Když už jsme u těch koček – kocour je stejnej bouchač jako já. Aby ne, vyrůstal s pitbulem. Ale kočka Luna není nejbystřejší a je mnohem ustrašenější. Když s námi jednou byla venčit (ano, chodíme celá smečka) a po poli projel kombajn, schovala se do křoví a šestnáct hodin odsud nevylezla, dokud si pro ni panička nepřišla. Tak teď si představte, jak se bude cítit na silvestra…

V neposlední řadě mám pocit, že se doma stejně nejvíc ze všech bojí panička, která má hrůzu z hlasitých zvuků a všeho, co může vybouchnout. V hospodě se ani nepřibližuje k tlakové bombě a když se začne kouřit z auta, skáče s ukazováčky zaraženými v uších do příkopu. Není to hezký pohled.

Proto vás prosím – strčte si ty vaše ohňostroje někam. Je to k ničemu a jen tím někomu ubližujete. Díky.

A všechno nejlepší do nového roku!