Hankovy štěky: Taky máte doma vlastní sadu povelů?

Pavla Gabrhelíková

Sedni, lehni, zůstaň, to umí každý vořech. Pak je ale sada speciálních povelů, který má každý jednotlivý páníček se svým psem a které by se na cvičáku nejspíš neuchytily. I my s paničkou jich pár máme. Je to taková naše tajná společná řeč!

  1. Tak to už si ze mě děláš prd*l! Tenhle povel jsem si osvojil velice brzo a velice rychle. Ve zkratce znamená zhruba tohle: Něco jsem rozkousal nebo pokadil nebo oboje, panička se to domákla a nemůže uvěřit, že se to opět stalo. Nejlepší je při těchto slovech vzít do zaječích. Někdy mě panička zmátne, protože to řekne třeba páníčkovi. Ale pro jistotu je lepší prostě utíkat a dělat psí oči. 
  2. Hankouškuuuu! Mé zdrobnělé jméno s důrazem na jeho konec, jež panička protahuje se značnou podrážděností, je jemné pokárání za to, že dělám něco otravného, zároveň ale ne tak moc, aby na mě museli křičet. Vy lidé byste nejspíš řekli: „Prosím tě, je mi to hrozně nepříjemné, můžeš s tím přestat?“ Panička to smrskla do jednoho slova, které je shodou okolností i mé jméno. A kdy to používá? Nejčastěji když si 20 minut v kuse olizuju pindíka.
  3. Šmaruj! To je něco jako vypadni. Jakože okamžitě vypadni. Například když skočím na paničku do postele a začnu jí šlapat po hlavě, protože se směje do telefonu a já se chci radovat společně s ní. Někdy mi opravdu nerozumí!

A jaké speciální povely máte se svým psem vy?