Hankovy štěky: Chraňte své pejsky před vedrem! Řeknu vám, jak na to

Paga

Je mi vedro! Naštěstí mi panička před dvěma lety koupila starší dům na vesnici, ve kterém je parádní chládek, takže doma můžu kravit bez jakýchkoliv komplikací. Ale venku je to teda ultra prádelna a horko na chcípnutí k tomu. Říkal jsem si proto, že by vás možná zajímalo, jak nám, psům, to v tomto pekelném počasí ulehčit.

  1. Ochlazování. Tak bacha, kdybyste na naše rozpálené tělíčko chrstli kýbl studené vody, zabijete nás dřív než vedro. Ale takový zábal z mokrého studeného ručníku, to je jiná! Pokud to chcete posunout dál, kupte chladící podložku – hlavně do auta je to pecka. Jo a v jednom nejmenovaném obchodním řetězci jsem dokonce viděl bazén pro psy. A nebyl drahý. Už paničku zpracovávám, aby mi ho pořídila.
  2. Auta a rozpálené byty. Tak k případu chovatelky, která uvařila své psy v autě, se nechci úplně vyjadřovat, protože by se to nedalo publikovat. Každopádně každá minuta v takovém vedru je pro nás dlouhá, myslete na to. Ale ve vyhřátém městském bytě to taky není žádná hitparáda. Zajistěte nám nejlépe průvan nebo větrák. Ale rozumně, protože oboje nám může uhnat zánět spojivek a podobné problémy.
  3. Hypertermie a úžeh. Když jsme dlouho na sluníčku, dojde u nás k poškození tkání. Hypertermie je celkové přehřátí organismu a pro nás psy to znamená dost rychlou smrt. Poznáte to podle toho, že rychle dýcháme, nechceme chodit, máme panický výraz a jsme zmatení. Koukejte nás rychle a dobře ochladit, nebo o nás přijdete. A zajistěte nám neustálý přísun vody. Teď není radno si zahrávat. Potřebujeme vás!