Helena Vondráčková: Vychází best of, včetně duetu s Davidem Deylem

Redakce

Heleně Vondráčkové bylo letos 65 let. Při té příležitosti jí její vydvatelství Supraphon vydalo 3CD, na němž je celkem 62 písniček z let 1964 až 2012.

"Svůj věk si uvědomuju, ale nepovažuju to za tragické číslo. Jedeme dál, mám dost síly na to, abych pokračovala v krasojízdě. Pokud mi bude sloužit hlas a tělo, přinesla bych ještě ráda posluchačům něco nového," řekla Helena Vondráčková.

Skladby na výběrovku Vondráčková vybírala sama se svým spolupracovníkem Jiřím Svobodou, který vypomohl zejména s archivy České televize a Českého rozhlasu. Kromě hitů vychází na CD poprvé česká verze velkého hitu Shirley Bassey Big Spender s českým textem Zdeňka Borovce Čí je lokál, která vznikla pro televizní pořad Možná přijde i kouzelník.

Poslechněte si Helenu Vondráčkovou v YouRadiu

Třetí album kompletu pokrývá cizojazyčný repertoár, tedy písničky v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině, polštině, italštině a také japonštině.

"Zpívat v japonštině bylo strašně těžké. Když řeč neovládáte, nemáte se čeho chytit. Pro desku filmových melodií natáčenou pro japonský trh jsem proto měla poradce," vzpomínala zpěvačka. Novinkou na albu je italský duet Fuoco nel Fuoco, který s ní zpívají David Mattioli a Andreoa Andrei, a duet Čas dál nech spát se zpěvákem Davidem Deylem, který je v současnosti hostem v recitálech Vondráčkové. Jde o cover slavného duetu We’ve Got Tonight.

Na albu se objeví i jazzové skladby, Vondráčková zařadila evergreeny Misty a Love For Sale z roku 1976 s českými texty Pavla Kopty Místy a Prázdný rám, v nichž zpěvačku doprovází skupina Karla Růžičky.

Už v červnu se na trhu objevila kniha Každá trampota má svou mez, v níž se za životní a profesní drahou zpěvačky ohlíží spisovatel Petr Macek. (sli)