Harrison Ford. Harrison Ford byl relativně neznámý, když souhlasil s tím, že bude nahazovat repliky hercům na konkursu na roli princezny Leiy a Luka Skywalkera v prvním filmu ze série Star Wars. „Já myslel, že tam jenom vypomáhám,“ řekl Ford v loňském pořadu Good Morning America. Ale na režiséra George Lucase udělalo jeho nahrávání takový dojem, že Fordovi nabídl roli Hana Sola, ovšem za minimální honorář. „Zeptal jsem se: ‚Za kolik?‘ A oni na to: ‚Za 1000 dolarů týdně.‘ A já odpověděl: ‚Ne.‘ Ale udělal jsem to, točil jsem za 1000 dolarů týdně.“ Jak všichni vědí, tohle rozhodnutí se Fordovi vyplatilo a za to, že se do této kultovní role vrátil v loňském snímku Star Wars: Síla se probouzí, už dostal zhruba 33,5 milionu dolarů.

George Clooney. Stříbrovlasý elegán v roce 2005 nejen režíroval historické drama Dobrou noc a hodně štěstí, ale jako spoluautor se podílel i na scénáři a ve filmu hrál. Film vydělal celosvětově 54 milionů dolarů, ale Clooney dostal vyplaceno jen 120 000 dolarů.

John Travolta. Kariéra Johna Travolty byla v podstatě mrtvá v době, kdy se režisér Quentin Tarantino snažil najít vhodné herce do svého filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, který měl premiéru v roce 1994. Když Michael Madsen oznámil, že nemůže hrát roli Vincenta Vegy, Tarantino nabídl Travoltovi šanci na oživení jeho kariéry. Přesně to se mu tímto snímkem splnilo, i když bankovnímu kontu tím příliš nepomohl. „Myslím, že Travolta pracoval sedm týdnů a vydělal 140 000 dolarů,“ řekl listu Vanity Fair producent Lawrence Bender. Za svou roli nicméně získal nominaci na Oscara, film měl celkem sedm nominací.

Bill Murray. Legendární herec souhlasil, že bude hrát ve filmu režiséra Wese Andersona z roku 1994 Jak jsem balil učitelku za pouhých 9000 dolarů. Ale to není všechno. Výkonní představitelé studia Disney údajně Wesu Andersonovi řekli, že se musí vzdát scény vyžadující vrtulník, protože by byla moc drahá. Když se o tom dozvěděl Murray, dal režisérovi šek na 25 000 dolarů, aby pokryl nájem za vrtulník. Tato scéna byla nakonec stejně vystřižena – a Anderson si neproplacený šek schoval na památku.

Kvíz: Jak dobře znáte hlášky z českých filmů?

15 chuťovek, které byste měli vědět o Kitu Haringtonovi. Také vám připadá v roli Johna Snowa neodolatelný?