Herci, kteří dali přednost jinému povolání

David Šohaj

Hollywood a herecký svět všeobecně je pohádka o pozlátku, slávě a nekonečném bohatství. Jeden by skoro nabyl dojmu, že kdo sem jednou pronikne, bude se své štěstěny držet zuby nehty. Možná vás ale překvapí, že se najdou i příklady, které měly žebříček priorit úplně odlišný. Kdo zanechal slibné kariéry na plátně pro možná šokující důvody?

Jack Gleeson

Tento pohledný Ir se nejvíce proslavil rolí Joffreyho Baratheona v populární televizní sérii Hra o trůny. Po tomto angažmá se ale v roce 2014 k překvapení celého světa rozhodl pověsit hereckou kariéru jednou provždy na hřebík. Proč? Rozhodl se dát přednost vzdělání a univerzitní kariéře. Když v několika pozdějších rozhovorech mluvil o svých zkušenostech se slávou, dal jasně najevo, že se cítil až ochromeně a rozhodně velmi nepříjemně. Sláva rozhodně není pro každého.

Gene Hackman

Ani tohle jméno vám nejspíš nemusíme představovat. Slavný americký herec se jednoho dne prostě rozhodl, že už stačilo. A stal se spisovatelem. Od roku 1999 napsal už pět docela úspěšných románů; většinou se jednalo o sci-fi. Docela by nás ale zajímalo, jestli se ty knihy nakonec dobře neprodávaly jen díky hollywoodskému jménu jejich autora. Hackman si zahrál ve fenomenálních snímcích typu Soumrak, Nepřítel státu nebo Taková zvláštní rodinka. Zatím naposledy se před kameru postavil ještě v roce 2012, kdy měl premiéru hvězdně obsazený snímek Final Cut – Dámy a pánové. Tehdy se ale vlastně jednalo jen o zvláštní festivalový projekt.

Frankie Muniz

Frankie se proslavil díky svému angažmá v televizním seriálu Malcolm v nesnázích. Americký herec se vykašlal na televizi a naplno se pustil do své největší životní vášně – rychlých aut. Od roku 2000 se závodění věnuje aktivně, nikdy se ale nijak významně neumístil v nějaké prestižní soutěži a jeho jméno tak má definitivně větší punc na televizní obrazovce. Občas si ale před kameru přece jen ještě odběhne. Letos se objeví například v americkém rodinném westernu Hot Bath an‘ a Stiff Drink 2.

 

 

Jake Lloyd

Tenhle Američan si zahrál v sáze Star Wars mladší verzi bojovníka Anakina Skywalkera. V jednom rozhovoru z roku 2012 se ale vyjádřil, že tato zkušenost prakticky definitivně zničila jeho šanci na normální a šťastné dětství. Po angažmá ve dvou filmech zůstal z vlastní vůle mimo dohled veřejnosti. V červnu 2015 mu bohužel ještě ke všemu diagnostikovali schizofrenii a Jake byl následně umístěn do psychiatrického zařízení.