3 herci, kteří nechali své postavy zemřít

David Šohaj

Seriálové postavy umírají docela běžně. Něco takového prostě tu a tam patří k ději. Někdy jde taky o to, aby se producenti zbavili herců, kteří už jsou finančně příliš nároční. Možná vás ale překvapí, že občas je to i naopak a sami herci požádají produkci a scénáristy, aby jejich postavy „zabili“.

Adewale Akinnuoye-Agbaje

Jeho rodiče pochází z Nigérie, on sám se ale narodil na evropském kontinentu. Charismatický herec z Velké Británie se nejvíce proslavil účinkováním v populárním televizním pořadu Ztraceni. V něm si zahrál pana Eka. Ten měl v seriálu původně hrát mnohem významnější roli, ale nakonec všechno bylo tak trochu jinak. Vzhledem k tomu, že se herec na slunném Havaji nikdy tak úplně neaklimatizoval, tohle angažmá ho příliš nenaplňovalo. Když navíc zemřeli jeho rodiče, přál si jediné – vrátit se do rodné Anglie. Scénáristé a producenti seriálu mu nakonec vyšli vstříc a jeho postava na začátku třetí sezóny umírá.

Kal Penn

Tohohle sympaťáka si nejspíš budete pamatovat jako Dr. Lawrence Kutnera z i u nás velmi oblíbeného seriálu Dr. House. Možná jste už ale nevěděli, že když herec v roce 2009 tuto roli přijal, byl už součástí štábu tehdejšího prezidenta Spojených států Baracka Obamy. A jelikož množství jeho úkolů ve Washingtonu stále více a více rostl, poprosil scénáristy, aby jeho postavu z dalších epizod vyřadili. Doktor Kutner tak během páté série spáchá sebevraždu. Práce v nejbližším okolí nejmocnějšího muže na světě se zkrátka a dobře neodmítá.

R. Knight

I nyní se vracíme do prostředí doktorských seriálů. V sáze Chirurgové si mladý herec T. R. Knight vystřihnul vůbec jednu z nejoblíbenějších postav – George O’Malleye. Tato role mu přinesla nespočet fanoušků, i přesto zde ale byl háček. Herec totiž měl dost neshod s tvůrcem seriálu, které jej dlouhodobě trápily. Několikrát se sešli a pokusili se všechno vyřešit, nakonec už to Knight ale přece jen nevydržel. Tak Knight jednou přišel s nápadem, že by jeho postava prostě mohla zemřít. Nakonec se domluvili na tom, že jeho úloha bude mít stále menší a menší prostor a větší důraz bude kladen na ostatní postavy seriálu. A nakonec umřel.

Témata:, ,