HIM zahrají v Praze z desky, na níž se Rambo potkal s Anglickým pacientem

Redakce

Do pražské Lucerny se 12. října po pěti letech vrátí finská rocková kapela HIM, jejíž písně kombinují tvrdou hudbu s romantikou. Pětice muzikantů představí své nové album Tears on Tape i starší skladby. Osmé album podle členů HIM připomíná jejich nejslavnější nahrávku Love Metal, kterou vydali před deseti lety.

Poslechněte si HIM v Youradiu

"Chtěli jsme tvrdost, ale bez ztráty sentimentality. Představte si, že Rambo se potká s Anglickým pacientem, a jste skoro tam. Na desce jsou tvrdé riffy, ale nezapomínáme ani na emoce," řekl frontman HIM Ville Valo. Lístky v ceně 990 korun jsou dispozici ode dneška v síti Ticketpro.

Debutové album Greatest Lovesongs vol. 666 natočila kapela vycházející z vlivů kapel jako Black Sabbath, Metallica či Soundgarden v roce 1997. V Praze se HIM poprvé představili na konci roku 2001 v rámci propagace alba Deep Shadows & Brilliant Highlights. Naposledy skupina v Praze zahrála v předem vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny v roce 2008, kdy přijela představit skladby ze své desky nazvané Venus Doom. (sli)