Hip hop v televizi


Zatímco z rádií je slyšet hip hop velmi často, v televizních pořadech se tato kultura ztrácí. Přesto přinášíme několik televizních tipů, které stojí za pozornost.

5. element

Jediný český pořad dotýkající se hip hopu a všeho kolem něj. Obsahuje novinky, rozhovory a reportáže z domácí i zahraniční scény. Přináší vyhraněné názory na současnost a specifický jazyk moderátorů. 5. element vysílá hudební televize Óčko, a to každé úterý v 19:00. Reprízy se na obrazovkách objevují v sobotu o půlnoci.

Ladí neladí

Hudební pořad České televize, ve kterém proti sobě tradičně stojí dva protikladní hudební soupeři. Underground proti komerci, anglický zpěv proti češtině, instrumentálnost proti jednoduchosti. Důležitá je konfrontace hostů, o kterou se v diskusi starají hudební publicisté. Nechybějí ani hiphopoví interpreti!

Archiv všech dílů pořadu na stránkách České televize.

Bedna.tv

Online televize Bedna vysílá každý den unikátní programovou nabídku, v kontinuální časové smyčce. Na Bedna.tv si divák může vybrat ze dvou možností vysílání: nepřetržitý televizní kanál, nebo výběr z archivu. Jelikož se jedná o médium pro mladé, ani hip hop neujde jeho pozornosti. Například v pořadu Na hajzlu vystoupila řada hiphopových hvězd, jako Indy a Wich, Rytmus nebo Čistychov.

Po skandálu známého amerického komika Dona Imuse, který se v rádiu sprostě vyjádřil o jednom ženském basketbalovém týmu, nastala téměř nepochopitelná válka Ameriky proti hip hopu. Příčinou zlosti byl nevybraný slovník raperských hvězd. Veřejné diskuze obou stran odvysílala televize BET, celou kauzu mohou zájemci zhlédnout na serveru Youtube.

Témata: