Hip hop žije! Evidence a spol. jsou důkazem


Hlavní hvězdou čtvrteční noci Boom Box v Lucerna Music baru měl být tentokrát americký rapper Evidence. Mistr vláčného tempa a člen skvělých Dilated Peoples nakonec proměnil koncert v mejdan, který utekl velmi rychle.

Jak už je zvykem, nejdříve vytvoří DJové náladu a pak teprve si vezmou slovo mistři rýmu. Tentokrát se po desáté hodině objevila slovenská dvojka Zverina a Vec, kterou doprovázel DJ Jazzy. Ve svém setu představili novinky z LP  Zvierací Inštinkt, ale také svoje osvědčené hitovky jako Akcia Jasna a Pimpin Rap, jejichž texty publikum dobře znalo.

Vzhůru na parket!
DJové se vyměnili a DJ Hectic zavelel „vzhůru na parket!”. Po chvilce na pódium naskočil Fashawn. Teprve dvacetiletý rapper z Kalifornie, který si skládá vlastní hudbu, předvedl řádný rytmický sprint, jak to u předskokana má být. Fashawn svým stylem mírně připomínal mistra Rakima, což by si určitě přálo mnoho rapperů v jeho věku. Poté, co mu DJ udělal pár fotek s rozdováděným publikem, mohl přijít na řadu Evidence – na pódium vkročil za zvuku rockové balady.

Podívejte se na Evidence – Mr. Slow Flow

Rapper Evidence si stále rád hraje se samply a staré hiphopové postupy jsou v jeho podání zábavné. I jeho doprovázel DJ Hectic, který většinu písní zakončil zvukem mohutného výbuchu. Evidence dokázal, že i na živo je jeho rap pronikavý. Poznáte ho vždy: má ten pronikavý kalifornský přízvuk a navíc je mu velmi dobře rozumět. Celé jeho představení odstartovala píseň Solitary Confinement v usazeném tempu, ale to nevydrželo příliš dlouho. Odpověď na otázku „Are you ready to rock`n`roll?“ byla jasná z řevu a zdvižených rukou davu. Následovalo For Whatever It`s Worth.

Evidence připravuje nové album
Rapper Evidence během minulých dvou let vydal jedno sólové Weatherman EP a Layover LP. A vy jste uprostřed recenze na jeho první sólové vystoupení v Praze. Mezi písněmi zmínil, že připravuje na rok 2010 nové album s názvem Cats and Dogs, který se objevuje v jeho písni Cold Weather. Počasí je vůbec Evindencovo oblíbené téma; on ho totiž umí ovládat. Když zavelí davu „Ruce až k nebi!“, mraky se určitě rozestoupí. Zazněla také nová věc To Whom The Bell Tolls, na které s ním spolupracovali Will.i.am, Blu a Phonte.

Na závěrečnou část se přidal opět Fawshawn a nesměly chybět ani odkazy na Dilated Peoples. Písnička Worst Comes To Worst z alba Expansion Team přišla vhod, škoda jen, že chyběl DJ Babu.

Podívejte se na Dilated Peoples – Worst Comes to Worst

Evidence si ještě nakonec na pódium pozval rappera Rasco z dvojice Cali Agents, který v současné době pobývá v Praze a spolupracuje s DJem Wichem. Rasco předvedl neuvěřitelný rap. Skvělý závěr noci klasického hip hopu: spousta veselých samplů ze západního pobřeží, pouliční filozofie a skvělý rap – kdo měl náladu, mohl zažít „mejdan jako víno“.

Podívejte se na Dilated Peoples feat. Kanye West, John Legend  – This Way

Fashawn + Evidence
Slow Flow Boom Box

21. 5. 2009, Praha, Lucerna Music bar

Témata:, ,