Video: Hit od Pink Floyd bojuje proti vládě v Íránu

Redakce

Zakladatel britské rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters umožnil kanadské kapele Blurred Vision předělat slavný hit Another Brick in the Wall jako protestsong. Kapela chce písničkou bojovat proti íránskému režimu, který mimo jiné v zemi zakazuje rockovou hudbu.
V čele skupiny z Toronta stojí bratrská dvojice Sepp (28) a Sohl (35), která pochází právě z Íránu. Videoklipem chce tlumočit, co si mladí lidé myslí o íránském režimu. Před chytlavým refrénem skladby tak místo Hey, teacher, leave those kids alone! (Hej, učiteli, nech ty děti být) zazní Hey, Ayatollah, leave those kids alone!. Učitele tak muzikanti nahradili ajatolláhem, nejvyšším duchovním a politickým vůdcem Íránu. Watersovi se tato iniciativa líbí, kanadská kapela hraje podle něj "důležitou roli v odporu vůči režimu, který je utlačovatelský i brutální". Na klip se podívejte tady.

Blurred Vision doufají, že jimi upravený song vyvolá solidaritu s Íránci bojujícími za svobodu. Bratři však nezveřejnili svá příjmení, protože se obávají o své příbuzné v Íránu, jehož kontroverzním prezidentem je od roku 2005 Mahmúd Ahmadínežád. (sli)