Hladivý pop hezouna Sashy zvedne náladu i v den „blbec“


Sasha, hezoun ze sousedního Německa a miláček žen, vydal album Good News On A Bad Day. Od přeslazeného baladického popu pro zástupy –náctiletých se dostal až k popu přemýšlivému s příměsí čehokoliv. Najednou dokáže uspokojit i náročnějšího (a staršího) posluchače. Čím to?

Experimenty s popem dovedly Sashu přes úspěšné období spojené s jeho performátorským alter egem jménem Dick Brave až do míst, kde natočil vyváženou a hlavně přijatelnou desku. S albem Good News On A Bad Day přináší, song po songu, samé dobré zprávy. I když nejste zrovna skalní příznivec dokonalých obličejů, těl a popkultury, nebojte se dát mu šanci.

Už to není rozverný mladík
Ty tam jsou doby, kdy na nás miláček německy mluvících zemí sladce pokukoval polonahý z videoklipů k tehdejším hitovkám I Feel Lonely a If You Belive. Stejně tak jsou pryč časy, kdy se jeho jméno dostalo do povědomí Čechů hlavně díky vztahu se zpěvačkou Die Happy, excelentní Martou Jandovou. Hezoun Sasha už není žádný rozverný mladík. Pomalu mu táhne na čtyřicet a už také ví, že rozjívené puberťačky nebude moci na své utahané balady lovit donekonečna. Připravil proto rozmanité popové album s příznačným názvem pro dnešní dny, kdy světem otřásá finanční krize.
V úvodní Please Please Please, která je zároveň pilotním singlem, Sasha pěje sladkým hláskem do syrového zvuku bubnů. A ono to celé kupodivu nezní ani trochu špatně. Tu a tam maličko ujede z pop (rockového) konceptu třeba do hravého jazzu jako v Lipstick On The Mirror, jinde přidá smyčce (There She Goes) nebo si pohraje s elektrickou kytarou (Good News On a Bad Day).

I když celý tenhle počin může zprvu někomu znít přinejmenším podezřele, je to tak! Sasha, alespoň pro tuto chvíli, opustil stoprocentně přiblblou popinu. Balada Growing Egos tak díky tomu dostala šanci posunout se z uplakaného slaďáku na zajímavou píseň s houslovým doprovodem, následující Why Did You Call pak zní opět pozitivně, ostatně stejně jako všechny další songy na nové desce. Poselství? Jasné. I když máte špatný den, existuje cesta, jak ho vylepšit. Tou cestou může být i chytrá a hravá muzika.

Sasha: Good News On A Bad Day
Stopáž:
47:37
Vydal: Warner Music
Skladby: Please Please Please, There She Goes, Good News on a Bad Day, Growing Egos, Why Did You Call, 15 Minutes Older, Lipstick on the Mirror, High & Low, Read My Mind, Everybody’s Fool, Life Designer, Wide Awake, Home

Témata: