Hlas Whitney Houston je na nové desce výmluvnější než slova

Milan-Janecek

Soulová zpěvačka Whitney Houston se vrací po sedmi letech od posledního alba Just Whitney. Jak se vypořádala s nastupujícími moderními trendy a jak se na ní podepsaly drogové eskapády minulých let? Plus minus autobus, dalo by se s nadsázkou říci.

Hned na počátku je třeba podotknout, že Whitney Houston nepřišla s ničím novým. Ne že by nová deska vyloženě zklamala – nabízí klasické atributy zpěvačky: především úžasný hlas, dokonalou produkci a pestré aranže. Whitney ovšem na desce nenabízí tolik silných melodií, jak u ní bylo v minulosti zvykem. Nové I Will Always Love You na desce prostě nenajdete, o srdceryvnou baladu, která svou atmosférou navazuje na výše zmíněný hit., ale nepřijdete. Řeč je o  titulní I Look To You.

Poslechněte si I look To You

Nejvýraznějším momentem alba je proměna hlasu Whitney Houston. Nám tak dobře známý sametový hlas se poněkud zastřel, navíc ztratil svůj starý rozsah, určitě se na něm podepsala i drogová závislost. Whitney na druhou stranu nové písničky více prožívá a bohaté zkušenosti jsou z nich dobře cítit.

Pomáhal jí Akon, ze z toho slušné r’n’b
Celá deska začíná příjemným retro kouskem Million Dollar Bill, který je jako vystřižený ze sedmdesátých let. Houpavý rytmus a lehká melodie, jež by slušela i Jackson 5. Další skladby se pak už nesou v moderním duchu, pod taktovkou renomovaných producentů jako je Akon (se kterým si na desce střihla duet Like I Never Left) nebo Clive Davis složila Whitney se svým týmem skladby, které si nezadají se současnou soulovou a r’n’b produkcí.

Poslechněte si Like I Never Left

http://www.youtube.com/watch?v=G3BGUC73SKE

Říká se, že za muzikanta mluví jeho nástroj, za zpěváka jeho hlas. Hlas Whitney Houston vypráví o dosavadních zkušenostech výmluvněji, než by to dokázala jakákoliv slova.

Whitney Houston – I Look To You
Celkový čas: 44:44
Skladby: Million Dollar Bill, Nothin’ But Love, Call You Tonight, I Look To You, Like I Never Left, A Song For You, I Didn’t Know My Own Strength, Worth It, For The Lovers, I Got You, Salute

Témata:, ,