Hlasování v anketě Český slavík Mattoni bylo zahájeno

ČTK, mim

Až do 19. listopadu mohou zájemci ode dneška hlasovat v 52. ročníku ankety Český slavík Mattoni. Výsledky budou vyhlášeny v sobotu 25. listopadu v Hudebním divadle Karlín. Moderátorem bude opět Ondřej Sokol, oznámil to Jaroslav Těšínský, ředitel agentury Musica Bohemica, která je vyhlašovatelem a organizátorem ankety.

Stejně jako loni dostanou šanci na slavnostním večeru vystoupit mladí interpreti. Zvláštní porota nominovala Jakuba Děkana, Pavla Calltu, pop-rapovou skupinu Poetic a folk-popovou kapelu Pokáč.

„O tom, kdo skutečně vystoupí, rozhodnou fanoušci v samostatném hlasování,“ uvedl Těšínský. Všichni účinkující podle něj vystoupí naživo.

Hlasovat lze zasláním SMS z mobilního telefonu a prostřednictvím online formuláře na stránkách Českého slavíka. Cena odeslané SMS je stejná jako za jakoukoli jinou a odpovídá běžnému tarifu hlasujícího. Z každého mobilního telefonu lze v každé kategorii hlasovat pouze jednou.

„Vloni jsme do ankety dostali celkem téměř 110 000 hlasů,“ řekl Těšínský a dodal, že na Nově ceremoniál sledovalo 1,350 000 diváků. Na slavnostním večeru budou předány slavíci v kategorii Zpěvačka, Zpěvák a Hudební skupina, Absolutní slavík a ceny Objev roku, Slavíci bez hranic (nejoblíbenější slovenský interpret v ČR), ocenění pro nejoblíbenější píseň posluchačů Rádia Impuls a cena za nejstreamovanější českou skladbu na internetu.

 

Poslechněte si Ninu Tomáše Kluse, který si pravidellně odnáší sošky:

Tomáš Klus – Nina